Prohlížeče | Edge | Aktualizace

Edge v nové verzi 87 přichází s hromadou novinek: najde nejnižší ceny a nabídne slevové kupóny

Microsoft vypustil stabilní sestavení nové verze svého webového prohlížeče Edge. Novinka s číslem 87.0.664.41 je k dispozici k manuálnímu stažení, jakož i ve formě automatické aktualizace operačního systému Windows.

Patrně nejzásadnější novinkou Edge 87 jsou vylepšení pro nakupování na internetu. Prohlížeč by měl umožnit porovnávání cen bez nutnosti instalace jakéhokoli doplňku či rozšíření. Je otázkou, kdy (a zda vůbec někdy) bude tato funkce fungovat s českými e-shopy.

Akce, slevy a nákupy

Microsoft se zjevně chystá na období předvánočního nákupního šílenství, které kvůli probíhající pandemii do značné míry proběhne na internetu. Kromě nalezení nejlepší ceny by měl nový Edge dokonce nabízet také slevové kupóny na různé zboží.

Edge v tomto směru využívá nové schopnosti svého vyhledávače Bing, který prochází web a extrahuje příslušné kódy slevových kupónů. Uživatelé k nim mají mít přístup z nové nabídky kupónů, která se automaticky zobrazí, když navštíví vhodný online obchod. Funkce vyhledávání kupónů je v současnosti k dispozici pouze v několika populárních amerických e-shopech, ale je možné, že se v budoucnu rozšíří na více webů.

Tato aktualizace také přichází s řadou vylepšení v oblasti prohlížení dokumentů ve formátu PDF. Zmínit můžeme například vylepšené posouvání či snadný přístup k obsahu, pokud je v dokumentu k dispozici. O něco lepší by měl být také zážitek při čtení PDF optimalizovaných pro malé obrazovky.

Další vylepšení nejen pro firmy

Z dalších novinek jmenujme například podporu DoH (DNS-over-HTTPS) nebo vylepšení možností tisku. Uživatelé si nově mohou v Edge 87 vybrat stranu, podél které se budou převracet vícestránkové oboustranné dokumenty.

Pro firmy a podniky přináší Microsoft funkci kioskového režimu, který poskytne větší kontrolu nad ochranou osobních údajů uživatelů. Provozovatel například může používat režim kiosku k vymazání dat při ukončení a k automatickému mazání souborů, které uživatel stáhl. Edge lze nyní v podnikovém prostředí nakonfigurovat tak, aby se při každém spuštění resetoval do výchozího stavu.

Microsoft Edge se obvykle aktualizuje automaticky na pozadí. Pokud jste aktualizaci ještě neobdrželi a chcete ji hned, jednoduše otevřete Edge a přejděte do Nastavení-O aplikaci Microsoft Edge a aktualizujte prohlížeč manuálně.

Diskuze (13) Další článek: 7 moderních řešení v revolučním zubním kartáčku Oral-B iO

Témata článku: Windows, Microsoft, Prohlížeče, Internet, Edge, Aktualizace, Bing, PDF, Kupón, Doha, Novinka, Novi, Nová verze, Slevový kupón, SLE, Microsoft EDGE, E-shop, VylepšeníQR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nesnadný úspěch WhatsAppu. Jak bezpečné jsou komunikační služby a co vidí FBI?

Nesnadný úspěch WhatsAppu. Jak bezpečné jsou komunikační služby a co vidí FBI?

Již v roce 2014 koupil Facebook jeden z nejoblíbenějších komunikátorů WhatsApp a uživatelé se začali oprávněně obávat o soukromí svých dat. Jak na tom jsou ostatní komunikační služby?

Jiří Kuruc
Jak dobře znáte iOS? Tyto tipy a triky možná zatím nepoužíváte, ale teď začnete

Jak dobře znáte iOS? Tyto tipy a triky možná zatím nepoužíváte, ale teď začnete

** Sytém iOS skrývá spoustu šikovných funkcí, o kterých možná nevíte ** Mnoho z nich však může zlepšit uživatelský zážitek ** Toto je výběr těch nejzajímavějších

Martin Miksa
Tipy a trikyiOSiPhone
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína