Prohlížeče | Aktualizace | Edge

Edge v nové verzi 87 přichází s hromadou novinek: najde nejnižší ceny a nabídne slevové kupóny

Microsoft vypustil stabilní sestavení nové verze svého webového prohlížeče Edge. Novinka s číslem 87.0.664.41 je k dispozici k manuálnímu stažení, jakož i ve formě automatické aktualizace operačního systému Windows.

Patrně nejzásadnější novinkou Edge 87 jsou vylepšení pro nakupování na internetu. Prohlížeč by měl umožnit porovnávání cen bez nutnosti instalace jakéhokoli doplňku či rozšíření. Je otázkou, kdy (a zda vůbec někdy) bude tato funkce fungovat s českými e-shopy.

Akce, slevy a nákupy

Microsoft se zjevně chystá na období předvánočního nákupního šílenství, které kvůli probíhající pandemii do značné míry proběhne na internetu. Kromě nalezení nejlepší ceny by měl nový Edge dokonce nabízet také slevové kupóny na různé zboží.

Edge v tomto směru využívá nové schopnosti svého vyhledávače Bing, který prochází web a extrahuje příslušné kódy slevových kupónů. Uživatelé k nim mají mít přístup z nové nabídky kupónů, která se automaticky zobrazí, když navštíví vhodný online obchod. Funkce vyhledávání kupónů je v současnosti k dispozici pouze v několika populárních amerických e-shopech, ale je možné, že se v budoucnu rozšíří na více webů.

Tato aktualizace také přichází s řadou vylepšení v oblasti prohlížení dokumentů ve formátu PDF. Zmínit můžeme například vylepšené posouvání či snadný přístup k obsahu, pokud je v dokumentu k dispozici. O něco lepší by měl být také zážitek při čtení PDF optimalizovaných pro malé obrazovky.

Další vylepšení nejen pro firmy

Z dalších novinek jmenujme například podporu DoH (DNS-over-HTTPS) nebo vylepšení možností tisku. Uživatelé si nově mohou v Edge 87 vybrat stranu, podél které se budou převracet vícestránkové oboustranné dokumenty.

Pro firmy a podniky přináší Microsoft funkci kioskového režimu, který poskytne větší kontrolu nad ochranou osobních údajů uživatelů. Provozovatel například může používat režim kiosku k vymazání dat při ukončení a k automatickému mazání souborů, které uživatel stáhl. Edge lze nyní v podnikovém prostředí nakonfigurovat tak, aby se při každém spuštění resetoval do výchozího stavu.

Microsoft Edge se obvykle aktualizuje automaticky na pozadí. Pokud jste aktualizaci ještě neobdrželi a chcete ji hned, jednoduše otevřete Edge a přejděte do Nastavení-O aplikaci Microsoft Edge a aktualizujte prohlížeč manuálně.

Diskuze (13) Další článek: 7 moderních řešení v revolučním zubním kartáčku Oral-B iO

Témata článku: Microsoft, Internet, Windows, Prohlížeče, Aktualizace, Edge, Bing, PDF, Novinka, Nová verze, Doha, Slevový kupón, Microsoft EDGE, Novi, Vylepšení, Kupón, E-shop


Určitě si přečtěte

Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 44

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 118

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5