Prohlížeče | Edge | Windows 10 | Tipy

Edge si ve Windows 10 krade odkazy pro sebe. Jak tomu zabránit?

Přestože si jako výchozí prohlížeč zvolíte Chrome, Firefox nebo cokoliv jiného, určité odkazy se budou i tak otevírat v předinstalovaném Edgi. Řada aplikací, především těch od Microsoftu jako Pošta, vyhledávač ve Startu, Skype nebo Váš telefon, totiž do URI vloží řetězec microsoft-edge:, takže se například otevře jako microsoft-edge:https://www.zive.cz.

Běžné prohlížeče toto nastavení neumí přepsat, Daniel Aleksandersen ale vytvořil program EdgeDeflector, který to zvládne. Lze jej zdarma stáhnout z GitHubu, nainstalovat (Windows 10 se bude bránit SmartScreenem) a on pak zajistí, že se odkazy otevřou v prohlížeči, který je nastavený jako výchozí.

Nefunguje to tak ale hned po instalaci. Nejprve je třeba provést několik kroků:

  1. Ve startu vyhledejte a spusťte Výchozí aplikace.
  2. Klikněte dole na Zvolit výchozí aplikace podle protokolu.
  3. Najděte protokol MICROSOFT-EDGE a u něj jako výchozí aplikaci zvolte EdgeDeflector.
  4. Teď už by se odkazy měly otevírat i v Chromu a spol.
  5. Ověřit to můžete tak, že zkopírujete a do prohlížeče vložíte odkaz microsoft-edge:https://www.zive.cz. Zeptá se, jestli ji opravdu chcete otevřít v EdgeDeflectoru. Pokud to potvrdíte, odkaz se přesměruje do výchozího prohlížeče.
Diskuze (22) Další článek: Vesmírné zprávy: Raketa Pegasus XL se pravděpodobně odebere do důchodu

Témata článku: Microsoft, Software, Prohlížeče, Chrome, Edge, Firefox, Windows 10, Tipy, Návody, GitHub, Skype, SmartScreen, EdgeDeflector, Aplikace, URI, Pro, Prohlížeč, Start, Odkaz, Win + N, Edge | Edge, Chrome Firefox, Zabrání, Software na Heureka.cz