Prohlížeče | Edge

Edge dostane nové logo. Vypadá, jako by se v Microsoftu opičili po Firefoxu

Microsoft již delší dobu chystá novou verzi prohlížeče Edge a společně s blížícím se oficiálním uvedením plné verze ukázal nové logo. To zachovává typickou modrou barvu, přidává ale i zelenou a tvarově se velmi inspirovalo u konkurenčního Firefoxu.

Nová verze prohlížeče Edge, postavená na Chromu, se aktuálně nachází ve fázi betatestování. Dostupná je na počítačích jak pro Windows, tak i poprvé pro konkurenční macOS a Microsoft dokonce uvažuje o verzi pro linux. Společně s novou kapitolou je tak logické, že se firma odhodlala i ke změně loga, které nově navazuje na ikony Office a dalších, již redesignovaných, programů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Nové logo Edge (vlevo) a aktuální Firefox

Vzhledově zachovává typickou modrou barvu, byť ji doplňuje o nově přidanou zelenou. Tvarem se přitom jedná o velký krok pryč od klasického e, které bylo symbolem pro internet již v dobách Internet Exploreru. Nový výtvor se přitom až nápadně podobá konkurenčnímu Firefoxu – stačí je jen pootočit.

S novinkou se firma pochlubila na Redditu poté, co komunita musela vyřešit sérii úkolů. Bližší informace o spuštění plné verze prohlížeče a nahrazení starého Edge jsme ale nedostali.

Testovací verze prohlížeče Edge můžete stahovat ze stránek Microsoftu.

Podívejte se, jak vypadá nový Edge postavený na Chromiu:

Zdroj: Thurrott

Diskuze (11) Další článek: Boeing vyzkoušel záchranný systém kosmické lodě Starliner

Témata článku: Microsoft, Windows, Prohlížeče, Internet, Windows 10, Chrome, Linux, Internet Explorer, Edge, Firefox, Design, Fluent Design, Mozilla, Verze, Plná verze, Prohlížeč, Verze prohlížeče, Mozilla Firefox, Modrá barva, Office

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky