Microsoft | Prohlížeče | Edge

Edge chystá automatické uspávání záložek. Ušetří systémové prostředky

Microsoft chystá pro svůj prohlížeč Edge zajímavou vychytávku – bude automaticky uspávat nepoužívané stránky. Díky tomu ušetří systémové prostředky. Při opětovném otevření je pak obnoví do původního stavu.

Podobnou funkci můžete znát i z dalších prohlížečů. Chrome například uvolňuje nepoužívané stránky v případě, že je nedostatek systémových prostředků a podobně se chová Firefox. V rámci Edge chystá ale Microsoft něco trochu jiného – záložky se totiž uspí po chvíli nepoužívání nehledě na to, zda je k dispozici dostatek výkonu, či nikoliv. 

Klepněte pro větší obrázek 
Edge dá vědět, kdy konkrétní stránku uspal.

Novinku si můžete vyzkoušet v rámci Canary verze prohlížeče po zadání adresy edge://flags. Zde stačí vyhledat sleeping a zobrazí se tři dostupné volby. Funkce je tak prozatím experimentální, již nyní si ale můžeme vyzkoušet, jak funguje. Po jejím aktivování se začnou uspávat záložky, což poznáte snadno – jsou zašedlé a po najetí myší se zobrazí i dodatečná informace, že je záložka uspaná.

Díky aktivování je tak možné předejít tomu, aby si prohlížeč vzal příliš mnoho z výkonu počítače, a ovlivnil tak i jiné programy. Nevýhoda ale spočívá v opětovném načítání stránek – je pomalejší, než jak jsme zvyklí. Prozatím se ale jedná o betaverzi a konečný produkt se může značně lišit v provedení.

Novinka je aktuálně dostupná v Canary verzi prohlížeče, do finální se tak dostane nejdříve za několik měsíců – pokud se tedy Microsoft nerozhodne funkci zaříznout.

Diskuze (3) Další článek: Unicode ukázal 217 nových emoji: Žena s vousy, srdce v plamenech a zatočená hlava

Témata článku: Software, Microsoft, Prohlížeče, Internet, Chrome, Edge, Firefox, Aktivování, Záložka, Prostředek, Verze prohlížeče, Uspávání, Canary, Prohlížeč


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 32

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 101


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk