Microsoft | Prohlížeče | Edge

Edge chystá automatické uspávání záložek. Ušetří systémové prostředky

Microsoft chystá pro svůj prohlížeč Edge zajímavou vychytávku – bude automaticky uspávat nepoužívané stránky. Díky tomu ušetří systémové prostředky. Při opětovném otevření je pak obnoví do původního stavu.

Podobnou funkci můžete znát i z dalších prohlížečů. Chrome například uvolňuje nepoužívané stránky v případě, že je nedostatek systémových prostředků a podobně se chová Firefox. V rámci Edge chystá ale Microsoft něco trochu jiného – záložky se totiž uspí po chvíli nepoužívání nehledě na to, zda je k dispozici dostatek výkonu, či nikoliv. 

Klepněte pro větší obrázek 
Edge dá vědět, kdy konkrétní stránku uspal.

Novinku si můžete vyzkoušet v rámci Canary verze prohlížeče po zadání adresy edge://flags. Zde stačí vyhledat sleeping a zobrazí se tři dostupné volby. Funkce je tak prozatím experimentální, již nyní si ale můžeme vyzkoušet, jak funguje. Po jejím aktivování se začnou uspávat záložky, což poznáte snadno – jsou zašedlé a po najetí myší se zobrazí i dodatečná informace, že je záložka uspaná.

Díky aktivování je tak možné předejít tomu, aby si prohlížeč vzal příliš mnoho z výkonu počítače, a ovlivnil tak i jiné programy. Nevýhoda ale spočívá v opětovném načítání stránek – je pomalejší, než jak jsme zvyklí. Prozatím se ale jedná o betaverzi a konečný produkt se může značně lišit v provedení.

Novinka je aktuálně dostupná v Canary verzi prohlížeče, do finální se tak dostane nejdříve za několik měsíců – pokud se tedy Microsoft nerozhodne funkci zaříznout.

Diskuze (3) Další článek: Unicode ukázal 217 nových emoji: Žena s vousy, srdce v plamenech a zatočená hlava

Témata článku: Software, Microsoft, Prohlížeče, Internet, Edge, Chrome, Firefox, Prohlížeč, Uspávání, Záložka, Canary, Prostředek, Aktivování, Verze prohlížeče


Určitě si přečtěte

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 50

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 68


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači