eBay

eBay omylem smazal řadě uživatelů jejich účty. Už se omluvil a vrátil je

Foto: Pixabay
eBay omylem smazal řadě uživatelů jejich účty. Už se omluvil a vrátil je | Foto: Pixabay

Nepříjemnému překvapení se koncem minulého týdne dostalo řadě uživatelů na eBay. Stránka jim z ničeho nic smazala jejich účty, bez jakékoliv zjevného důvodu. Mezi uživateli několik hodin panovala mírná panika, na Redditu se rozjela dedikovaná diskuze, načež eBay uvedl, že šlo o pouhou chybu a omluvil se. Postižení uživatelé dostali možnost získat své účty zpět. 

Incident odstartoval k pátek, kdy první lidé začali hlásil, že jim eBay náhle deaktivovat jejich účty, ačkoliv vědomě neporušili žádná pravidla. Na Redditu jeden z uživatelů popsal, že když se problém snažil řešit s podporou, žena na online chatu s ním odmítla komunikovat. Přitom on účet používal naprosto standardně, dokonce měl 5hvězdičkové hodnocení. 

Další uživatelé uvedli, že byť jejich účty smazány nebyly, eBay jim bez důvodu zrušil možnost příhozů na produktech, ovšem na těch, které již zakoupili, takže krok nedával smysl. Síť jim dokonce poslala email, ve které uvedla, že „jejich jednání ohrožuje komunitu eBay“. Zmateni se tito lidé ptali podpory, co to znamenat, opět ale bez výsledku.

Přes víkend se problém vyřešil, firma se omluvila a přiznala, že opravdu řadu účtů neúmyslně smazala. Všem lidem, kteří se stali oběťmi, podle svých slov odeslala notifikaci s popisem procesu, jak mohou účty získat zpátky. U koho by problémy přetrvával, má odeslat soukromou zprávu twitterové podpoře eBay. A co chybu způsobilo? To stránka ani po přímých dotazech neuvedla.

Zdroj: The Verge

Diskuze (1) Další článek: Microsoft reaguje na kritiku Windows 11. V nabídce Start uvidíte více programů či souborů

Témata článku: Reddit, eBay, Řada uživatelů, Účet, Komunita, Uživatelé, Online Chat, The Verge, OmylLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix