EasyZip 2000, FreeZip, NewZip, EnZip a FreeZip! – archivujte zadarmo

23. listopadu 1999
Computer 22/99 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Na Internetu naleznete velké množství různých komprimačních programů. Pokud chcete mít kvalitní komprimační program zdarma, můžete si vybrat z následujících programů.
Na Internetu naleznete velké množství různých komprimačních programů. Mezi nejrozšířenější formáty patří ZIP. Nejznámější program, jenž pracuje s tímto formátem, je WinZip, za který se musí zaplatit registrační poplatek po uplynutí doby volného použití. Pokud chcete mít kvalitní komprimační program zdarma, můžete si vybrat z následujících programů:

EasyZip 2000 4.5
EasyZip je jeden z nejlepších volně šiřitelných komprimačních programů, který může být vážným konkurentem WinZipu. Ovládání je velice jednoduché a intuitivní. Po grafické stránce vzdáleně připomíná WinZip. Obsahuje nejrůznější akce a volby, které můžete potřebovat k práci se ZIP archívy. Od těch základních až po ty nadstandardní, jako je například možnost integrace vašeho antiviru, zvolení prohlížeče souborů, velikosti výsledného ZIP archívu, tisk seznamu souborů v archívu, komprimace oblíbených složek atd. Obsahuje podrobnou interaktivní nápovědu. Integruje svoji nabídku podobně jako WinZip do kontextového menu. K dispozici máte i konvertor formátů do některého z následujících: BH, CAB, LHA, ZIP, TAR a TGZ. Instalační soubor má velikost 1,90 MB.

FreeZip 1.4
Jeden z nejjednodušších "pakovačů" vůbec. Po jednoduché instalaci se nabídka integruje do kontextového menu, které vyvoláte kliknutím pravého tlačítka myši. K dispozici máte jen nejnutnější akce, jako je komprimace, dekomprimace, test svazku, obsah atd. Samozřejmostí je i nápověda ve 14 jazykových verzích, kde nechybí ani čeština. FreeZip je malý, rychlý a výkonný nástroj pro kompresi, dekompresi souborů a adresářů pro operační systém Windows 95/NT. Jediné, co mohu FreeZipu vytknout, je spolupráce s příkazovou řádkou DOSu. Instalační soubor má velikost pouhých 290 kB.

NewZip 1.4B3
Volně šiřitelný program na pakování souborů do ZIP archívu. Nemá sice tak propracované uživatelské rozhraní jako EasyZip 2000, ale i tak se v NewZipu budete dobře orientovat. Samozřejmě nechybí standardní tlačítka jako u ostatních Zipů. NewZip má samozřejmě také převaděč na samorozbalitelný archív, který nabízí standardní funkce, jako je například výběr adresáře, do kterého se má program instalovat, přehled instalovaných součástí atd. Tento program nabízí nejdůležitější akce pro práci se ZIP archívy. Pokud vám stačí jednoduché ovládání a základní akce, je pro vás tento program dobrou volbou. Instalační soubor má velikost 686 kB.

EnZip 2.60
EnZip nabízí příjemné uživatelské rozhraní podobné aplikaci průzkumník ve Windows. Ovládání je jednoduché a intuitivní. Nabízí základní funkce (komprimaci, dekomprimaci atd.). Integruje svoji hlavní nabídku do kontextového menu. Máte možnost vytvořit i samorozbalovací soubor – tímto procesem vás provede instalační kouzelník, čímž je tato akce velice usnadněna a umožňuje nastavit pro tento druh archívu různé nastavení. Instalační soubor má velikost 840 kB.

FreeZip! 2.0
Dalším z řady volně šiřitelných komprimačních programů je FreeZip. Nabízí jen nejzákladnější funkce a možnost zvolení síly komprese. Spolupracuje jen z archívy ZIP. Nabízí jednoduché ovládání a pěkné grafické zpracování. Jeho velkou nevýhodou je zobrazování reklamního proužku pod oknem aplikace. Instalační soubor má velikost 2,10 MB.

Kdo je nejlepší?
Jako nejlepší program bych vybral EasyZip 2000, který nabízí všechny potřebné funkce. FreeZip vyniká zase svojí jednoduchostí. NewZip nabízí jednoduché ovládání. EnZip nabízí silný nástroj pro tvorbu samorozbalovacího souboru. FreeZip! nabízí jen nejdůležitější akce, ale bude se vám neustále zobrazovat reklamní proužek. Všechny programy mají podobnou sílu komprese a odlišují se pouze minimálně.

TIP: Dirks Archiv Convertor
Pokud nemůžete rozbalit zkomprimovaný soubor, na který nemáte příslušný dekomprimátor, můžete využít této utility, která vám jej převede na jeden z následujících formátů: CAB, ZIP, LHZ. Program podporuje následující archívy: ZIP, ZIP SFX, ZOO, ZOO SFX, RAR, ARJ, ARJ SFX, ARC, ARC SFX, CAB, LHA, LHA SFX, LZH, LZH SFX, TAR, GZIP, které můžete převést do tří výše uvedených. Program je distribuován jako freeware. Instalační soubor má velikost 497 kB.
Diskuze (3) Další článek: Computer 22/99

Témata článku: Windows, Download, Nejrůznější akce, Nejlepší program, Základní akce, Podobná velikost, Arc, Nejdůležitější akce, Winzip, Archiv, New, Nadstandardní množství, Malý svazek, Podobná možnost, Zoo, Kontextová nabídkaNová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály