Easy Album Manager – přehled ve všech MP3 nahrávkách

Pro nepořádníky v pravém slova smyslu je tu program Easy Album Manager, který snadno a rychle poslouží pro urovnání a pořádek v hudebních nahrávkách ve formátu MP3 na vašem disku.
Programů na správu a urovnání MP3 nahrávek je nepočítaně. Ted tu máme na řadě další z těch lepších a přehlednějších s názvem Easy Album Manager. Možná podle názvu vás hned napadne album na fotky, ale není tomu tam.

Podotýkám, že program je zcela zdarma a bez jakéhokoliv omezení, takže se nemusíte obávat nějakých překvapení ze strany programu. Po spuštění se otevře pracovní plocha rozvržená do několika částí. V horní se zobrazují samotné názvy alb, autorů, roku vydání a stylu hudby. Po odkliknutí jednotlivých alb se v dolní části plochy naopak zobrazují přímo názvy písniček s dalším popisem přímo z ID3 tagu. Abyste si takhle mohli rovnat a listovat v nahrávkách, je nutné vytvořit nový LIST. Program nabízí možnost výběru buď celého disku nebo jednotlivého adresáře, zde už záleží na vás. V tomto kroku lze dělat celou řadu zajímavých věcí, jako je vytváření playlistů, přejmenování souborů, poslech atd. Ve finální fázi výběru nahrávek program přepne do hlavní pracovní plochy, kde již listujete v samotných nahrávkách. Samozřejmostí je také možnost přehrávání, avšak zaponoví externího přehrávače (Winamp atd.)

Klepněte pro větší obrázek

Čím dále program zaujme a potěší? Zajímavostí je možnost filtrování jednotlivých alb či nahrávek a to podle zadaných kritérií. Zobrazují se jen dané písničky podle filtrovaného stylu skladeb, názvu autora, roku vydání atd. Pokud máte řádně setříděné nahrávky, můžete si je vyexportovat do textového souboru a použít jako seznam nahrávek, které máte. Jednotlivé listy lze samozřejmě ukládat a kdykoliv otevřít a různě editovat. K dispozici je i rozsáhlá nápověda, která je však přímo na internetu a pokud ji chcete použít, musíte se připojit.

Program je jednoduchý, snadný na obsluhu a určitě splní to, co od něj čekáte. Při mé práci pod Windows XP jsem nezaznamenal jakékoliv problémy. Samotný autor zaručuje bezproblémový chod pod Windows 95/9x/NT/2000 a XP. Program doporučuji vyzkoušet. Stáhnout si ho můžete zdarma na autorových stránkách. Velikost má něco kolem 800 kB.

Diskuze (2) Další článek: Nové produkty na bázi VoIP od Kerio Technologies

Témata článku: Windows, MP3, Album, Pracovní plocha, Alba, Jednotlivé fotky, Pracovní fáze, Písnička

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost