Grafické karty | Nvidia | GeForce RTX 3000

E-shop v Dánsku prozradil, kolik dostal objednávek na grafiky GeForce RTX 3000 a jak málo jich získal od výrobců

Nedostupnost grafických karet GeForce RTX 3080 a 3090 stále pokračuje a i když už jsme slyšeli několik vyjádření od Nvidie a dalších výrobců, stále jsme neměli nějaká přesnější čísla toho, jaká situace vlastně nastala mezi nabídkou a poptávkou.

Velký dánský e-shop s elektronikou Proshop ale prozradil kompletní informace právě z pohledu toho, kolik dostal od všech výrobců jednotlivých modelů grafických karet řady GeForce RTX 3000 a kolik dostal objednávek od zákazníků.

Pokud jde o GeForce RTX 3080, zaznamenal 3 435 objednávek, ale od dodavatelů dostal pouze 344 kusů. Dokázal tedy uspokojit pouhých 10 % objednávek. V případě dražší GeForce RTX 3090 byla situace o něco lepší – objednávek má 283, ale z distribuční sítě zatím dostal jen 78 kusů, což stačilo na vyřízení 27 % objednávek.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Přehled objednávek, požadavků na výrobce, kusů v přepravě a už získaných kusů (Zdroj: Proshop)
 

Dalším problémem je ale dostupnost konkrétních modelů, protože jak je vidět na výpisu, některé modely nejsou vůbec k dispozici nebo doslova jen v nižších desítkách kusů. Největší zájem je o modely Asus RTX 3080 TUF a Asus RTX 3080 TUF OC a stejně tomu je i u verze GeForce RTX 3090.

E-shop rovněž prozradil, že na GeForce RTX 3070, která byla odložená a začne se prodávat až 29. října, udělal už několik tisíc objednávek (očekává se ještě větší zájem kvůli nižší ceně), přičemž v první vlně výrobci dodají Proshopu jen kolem 180 kusů.

Naplňují se tak vyjádření šéfa Nvidie, podle kterého bude poptávka po nových kartách s architekturou Ampere uspokojená až začátkem příštího roku.

Diskuze (8) Další článek: Americká armáda vyvíjí brýle s rozšířenou realitou pro vojenské psy

Témata článku: Byznys, Grafické karty, Nvidia, E-shopy, GeForce RTX 3000, OBJ, Vyřízení, Grafika, GeForce RT, Kus, Dánsko, Výrobce, GeForce, Dan, Objednávka, Grafická karta, Model, Grafické karty na Heureka.czTest pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Přenosné solární nabíječky jsou určeny především pro drobnou elektroniku, ty větší si ale poradí i s notebooky velkými powerpacky nebo kombinací všeho.

Stanislav Janů
Srovnávací testSolární energie
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Aplikací pro skenování dokumentů je celá řada, nicméně Lens od Microsoftu těží z napojení na OneDrive nebo možností přímého exportu do Wordu.

Jakub Michlovský
NávodyMobilní aplikaceMicrosoft
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Jak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku. Dotační program Nová zelená úsporám překvapí lidským přístupem

Jak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku. Dotační program Nová zelená úsporám překvapí lidským přístupem

Od 1. října 2021 platí upravené podmínky pro dotaci na FVE, přičemž v platnosti by měly zůstat až do roku 2025. Důležitou informací je, že jde o podmínky velmi štědré.

Jiří Kuruc
DotaceEnergetikaFotovoltaika