Komunikace | E-mail

E-mailový klient Spark konečně přichází na Android. Chce nalákat uživatele končícího Inboxu

Google aktuálně vypíná nejen Google+, ale i svého e-mailového klienta Inbox. Gmail přitom nezískal všechny funkce z ukončené aplikace. Uživatele, kterým budou chybět, se nyní snaží posbírat mobilní klient Spark, který nově přichází i na Android.

Spark nabízí chytré třídění e-mailů podobně, jako měl Inbox od Googlu. Na domovské obrazovce vám tak vypíchne důležité nepřečtení e-maily, vytřídí newslettery a bokem dá připnuté zprávy. Tohle vše navíc zvládne z několika různých účtů, podporovaný je nejen Gmail, ale i Outlook, Yahoo a další.

Nechybí ani funkce jako odkládání e-mailů na později,různá upozornění či možnost naplánovat odeslání na konkrétní čas (to se nedávno naučil i Gmail). Zajímavostí je možnost vytvoření týmu, kdy více uživatelů může pracovat na jednom e-mailu či vést pod ním soukromou konverzaci. Zde už jsou ale limity pro používání zdarma, za více členů v týmu a pokročilejší funkce je nutné si připlatit.

Nevýhodou aplikace je každopádně její dostupnost. Prozatím byla dostupná pouze pro iOS a macOS, nyní se rozšiřuje na Android. Chybí ale pro počítače s Windows a webová verze, což značně limituje využití. Na mobilních telefonech ale nabízí velké množství přizpůsobení vzhledu a užitečné funkce navíc. Stahovat ji můžete z oficiálních stránek.

Mě ale bohužel, jakožto dlouholetého uživatele Inboxu, k přechodu nepřesvědčil.

Diskuze (10) Další článek: Po životě na Marsu by mohly pátrat speciální drony

Témata článku: Google, Internet, Android, Gmail, Mobilní aplikace, Outlook, Komunikace, Yahoo, E-mail, Spark, Uživatelé, Google+, E-mailový klient, Funkce, Inbox, Inbox od Googlu, Klient


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu