Dynamika s Oracle WebDB snadno a rychle

Společnost Oracle uvedla na náš trh vývojový nástroj Oracle WebDB 2.0, který je určen pro tvorbu webových aplikací spolupracujících s databází.
Společnost Oracle uvedla na náš trh vývojový nástroj Oracle WebDB 2.0, který je určen pro tvorbu webových aplikací spolupracujících s databází. Procento stránek s dynamicky generovaným obsahem se neustále zvyšuje a Oracle WebDB tento trend ještě více podpoří. K dispozici je celá řada komponent – včetně formulářů a výstupních sestav. Jednou z mnoha výhod tohoto nástroje také je, že jsou generovány stránky ve 100 % čistém HTML kódu a na straně klienta tak stačí mít nainstalován i ten nejjednodušší prohlížeč. Pro provoz WebDB je sice nutný systém Oracle8 či Oracle8i (s určitými omezeními si vystačíte i s Oracle 7.3.4), ale vlastní data mohou být uložena v libovolné relační databázi.

Živě komentuje: Uvedení tohoto produktu se odehrálo v „odlehčeném“ letním stylu – v příjemném prostředí jedné zahradní restaurace na Císařském ostrově v Praze. Oracle WebDB mám na svém počítači nainstalován, v rámci testů pro časopis Connect!, již několik dní a mohu říci, že jsem jeho kvalitami příjemně překvapen. V dnešní době je takřka polovina nových systému vyvíjena pro prostředí webu, a tak pro vývojové firmy může být zajímavá také zaváděcí nabídka. Za 21 700 Kč můžete získat pět licencí nejen na Oracle WebDB, ale současně také stejný počet licencí na Oracle8i (za podporu OracleBRONZE zaplatíte na první rok 7 400 Kč). Touto novinkou, obdobně jako v případě nedávno uvedeného systému Oracle8i, společnost Oracle zcela jasně ukázuje, že to s podporou internetových technologií myslí vážně. A to je dobře nejen pro zákazníky, ale také pro samotnou firmu – ta tímto nástrojem opět „o kousek utíká“ konkurenci.

Váš názor Další článek: Kolik připojení typu TCP/IP současně umožní Windows 98?

Témata článku: Software, Programování, Oracle, Generovaný obsah


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF