Dvě světla, stmívač a modul, který udělá z hloupého vypínače chytrý – novinky v řadě Philips Hue

Chytré osvětlení je v segmentu inteligentních domácností hlavním tahounem. Nejrůznější žárovky, světla, lampičky a vypínače tak dnes najdete jak v nabídkách firem, zabývajících se elektronikou (např. Xiaomi a Philips), nábytkem (IKEA), ale i obchodních řetězců se smíšeným sortimentem (Lidl).

Většina chytrých žárovek a osvětlovacích těles vyžaduje po majitelích permanentní přepnutí nástěnného vypínače do polohy zapnuto. Rozsvěcení, zhasínání, změna jasu nebo barvy světla se pak provádí pomocí chytré aplikace, dálkového ovladače, hlasového asistenta či automatických rutin.

Použitelný vypínač

Klasické vypínače v takto vybavených domácnostech ztrácejí svou roli – v podstatě mohou jen zkomplikovat situaci, pokud jimi některý člen domácnosti zhasne. Nizozemská firma Signify (dříve Philips Lightning), která vyrábí řadu produktů Philips Hue pro chytré domácnosti, přišla se zajímavým řešením, které může vrátit klasické vypínače zpátky do hry.

Produkt, označovaný jako Philips Hue wall switch module, lze použít jako doplněk chytré domácnosti, postavené na produktech Philips Hue. Modul se instaluje za klasický vypínač a je vybaven baterií, která by měla vydržet minimálně pět let.

Klepněte pro větší obrázek 
Philips Hue wall switch module

Zásadní funkce modulu spočívá v zachování dostupnosti ovládání světel bez ohledu na polohu vypínače. Uživatel může pomocí aplikace definovat, co se má stát v okamžiku, kdy vypínač někdo stiskne. Prodeje modulu by v Evropě měly zahájit na jaře – jeden kus přijde na 39,95 eur (cca 1040 Kč), zvýhodněná sada se dvěma moduly pak má stát 69,95 eur (cca 1830 Kč).

Klepněte pro větší obrázek

Další novinky Signify

Nizozemci představili i další novinky – například přepracovaný bezdrátový ovladač Philips Hue dimmer switch, jehož prostřednictvím lze bez aplikace nejen zhasínat a rozsvěcet, ale také nastavovat intenzitu světla. Kromě ztlumení nebo rozjasnění místnosti umožňuje třeba nastavení oblíbené světelné scény. Doporučená maloobchodní cena stmívače pro evropský trh je 19,95 eur (asi 520 korun).

Klepněte pro větší obrázek 
Philips Hue dimmer switch

V nabídce se objevují také dvě nová osvětlovací tělesa. První je outdoorový bodový reflektor Philips Hue Amarant, který lze zapojovat do série a může podkreslovat atmosféru domu barevným svitem. Je možné ho připevnit na vodorovnou plochu nebo vzhůru nohama na převis střechy. Světlo se v Evropě bude prodávat od 26. ledna za doporučenou cenu 149,99 eur, tj. asi 3920 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Poslední novinkou je venkovní nástěnné svítidlo Philips Hue Appear, které se vyznačuje povrchem z kartáčované nerezové oceli a velmi snadnou montáží. V tomto případě může uživatel volit mezi bílým světlem různé intenzity, nebo barevným svitem. Doporučená maloobchodní cena na evropském trhu je 149,99 eur, tedy v přepočtu přibližně 3920 Kč.

Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (23) Další článek: SpaceX odložila start mise Transporter-1 na neděli. Kvůli počasí

Témata článku: Evropa, Chytrá domácnost, IKEA, Lidl, Xiaomi, CES 2021, Philips, Světlo, Nizozemsko, Vypínač, Stmívač, Modul, Switch, Philips Hue, Novinka, Aplikace


Určitě si přečtěte

Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 92

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa
Můžete mít dvakrát rychlejší VDSL? Mapa Cetinu ukazuje, kde je dostupný bonding
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 122

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 112

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní