Dvě slibné akvizice společnosti Sun

Společnost Sun dnes v Praze oficiálně představila obě plánované akvizice společností Tarantella a StorageTek. Generální ředitel české části Sunu Zdeněk Pilz v úvodu dokonce připomenul i nezdařilé akvizice společnosti v minulých letech, vyjádřil však své přesvědčení o prokazatelné užitečnosti akvizic v obou těchto případech.

Co přinese Sunu StorageTek a Tarantella

Jan Jiskra z klientského oddělení, kde zastává pozici konzultanta a data managera, zdůvodnil akvizici společnosti StorageTek především vhodným doplněním portfoila Sunu v data managingu a oblasti serverových systémů. Ostatně společnost Sun, která vznikla před 23 lety, plných 14 let spolupracuje se StorageTekem i v oblasti vzájemného přeprodávání jednotlivě nabízených služeb. Akvizice tedy pro Sun znamená změnu v tom, že od okamžiku faktického sloučení firem bude prodávat celé dřívější produktové portfolio StorageTeku.

Ladislav Pecen z téhož oddělení krátce shrnul význam akvizice Tarantelly. Její přínos spatřuje hlavně v přístupu k různým operačním platformám. Představil také ultralehkého klienta Sunu SunRay Controller, na kterém je možno nechat probíhat uživatelské relace a aplikace z dalších aplikačních serverů. Hlavně ale centralizuje správu těchto uživatelských relací a koncových zařízení.

Kolik Sun zaplatí

Celkem společnost vyplatí za akvizici firmy Tarantella 25 miliónů dolarů a za StorageTek 4,1 miliardy dolarů, přičemž minimálně do třetího nebo čtvrtého kvadrálu letošního roku budou společnosti pracovat právně odděleně a poté teprve dojde k jejich sloučení jak po legislativní, tak faktické stránce. Zamítnutí akvizice stran amerického antimonopolního úřádu, který může ještě sloučení společností zvrátit, se neočekává.

 Klepněte pro větší obrázek

Jan Jiskra popisuje přínos inkorporace StorageTeku

Klepněte pro větší obrázek

Ladislav Pecen podrobně vyvětluje úrovně propojení s Tarantellou

Klepněte pro větší obrázek

Marketingový manager Petr Ryvola (nahoře) bdí nad tokem myšlenek generálního ředitele Zdeňka Pilze

Váš názor Další článek: Pentium M: možná nový procesor pro Apple

Témata článku: Akvizice, Spol, Třetí úroveň, Sun, SLI


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu