Dvě nové rodiny disků od Seagate

Velmi rychlé rozhraní zvyšuje lavinový přenos dat až na 66,6 MB/s.

Společnost Seagate Technology, Inc. (NYSE:SEG) uvedla nové řady disků U4 a Medalist 17242 charakteristické špičkovou spolehlivostí a rozhraním Ultra ATA/66. Rozhraní Ultra ATA/66 je nejmodernější rozhraní, které zajišťuje shlukový přenos dat od 33 do 66 MB/s. Řada diskových mechanik U4 je první svého druhu s rozhraním Ultra ATA/66 určená pro nejlevnější počítače PC. Jedná se o druhou generaci diskových mechanik navržených speciálně pro stále rostoucí trh PC s cenovou hladinou pod 1000 USD. Naproti tomu nová rodina disků Medalist 17242 míří na trh počítačů PC střední třídy a poskytuje vyšší výkon a lepší robustnost, což ji, jak ukazují první výsledky testů WinBench 99, staví mezi nejlepší v této třídě, daleko před diskové mechaniky stejné třídy od společností Quantum, Western Digital a ostatních výrobců. Obojí, jak mechaniky Medalist 17242, tak rodina U4, nabízí nebývalou spolehlivost danou zlepšením a rozšířením funkcí systému SeaShield a systémem zajišťujícím zvýšenou odolnost proti rázům mimo provoz (300 G). Deset z nejlepších výrobců PC má v plánu integrovat jeden nebo oba z těchto dvou disků do svých nových PC. Testovací jednotky jsou v současnosti dodávány značkovým výrobcům a předpokládá se, že hromadná výroba obou rodin produktů bude zahájena počátkem dubna.

Rodina disků U4
Uvedením řady pevných disků U4 společnost Seagate potvrzuje své vedení jako jediný výrobce disků, který je schopen prodávat produkty specielně zaměřené na trh PC s cenou pod 1000 USD. Danielle Levitas, starší analytička pro průzkum trhu společnosti International Data Corporation (IDC) tvrdí: „V roce 1999 se bude na trhu stolních počítačů PC a disků pro modernizaci PC prodávat 75 % diskových mechanik s kapacitou menší než 10 GB. Více než jedna třetina nových stolních počítačů v USA bude stát méně než 1000 USD.“ Řada disků U4, která obsahuje disky až s kapacitou 8,4 GB, dává příležitost značkovým výrobcům a zákazníkům v distribučním kanálu těžit z tohoto stále rostoucího trhu. Rodina disků U4 přináší nepřekonatelnou robustnost, špičkovou cenu, nízké náklady na pořízení a provoz a přitom z hlediska výkonu vykazuje o 40% lepší výkon v testech WinBench 98 a v testech 99 Business scores oproti dřívějším produktům vstupní třídy. Přichází se střední dobou přístupu 10,5 ms, 256 KB integrované paměti cache a vnitřní přenosovou rychlostí až 206 Mb/s.

Emilio Ghilardi ze společnosti Hewlett Packard zodpovědný za výrobu střední třídy počítačů HP Vectra říká: „Vždy jsme počítali s tím, že nám společnost Seagate poskytne vysoce kvalitní pevné disky. HP je potěšena, že po své nové počítače Brio a Vectra může počítat s disky U4 od společnosti Seagate“

Rodina disků Medalist 17242
Společnost Seagate uvedla na trh také diskovou mechaniku Medalist 17242, jež má vyšší výkonnost vyplývající z nové integrované architektury dané rychlou integrovanou pamětí cache a vyšší frekvencí hodin. Diskové mechaniky Medalist 17242 s kapacitami 17,2, 13, 8,4 a 4,3 GB poskytují dostatek prostoru a výkonu potřebného pro virtuální aplikace CD, renderování a animaci, pro počítačovou výuku, filmy, ukládání mezivýsledků z Internetu do paměti cache a ostatních aplikací pro volný čas a podnikání.

Medalist 17242 se vyznačuje průměrnou dobou přístupu 9 ms, jež je jednou z nejlepších v této třídě, 512 KB paměti cache a vnitřní přenosovou rychlostí až 188 Mb/s. V mechanice je aplikována patentovaná metoda formátu sektorů, která nepoužívá identifikační čísla a zpřístupňuje více než 93 % z 512 KB datové vyrovnávací paměti cache pro uživatelská data, a dále tak zvyšuje její výkon.

Rozšířený systém SeaShield
Obojí, jak řada U4, tak Medalist 17242, mají implementován nový systém SeaShield s následujícími funkcemi zlepšujícími spolehlivost a ochraňující uživatele před běžnými problémy:

Lepší ochranu desky tištěných spojů a snazší manipulaci

Instalační prostředky včetně programu DiscWizard

Funkce zlepšující integritu dat, mezi které patří technologie S.M.A.R.T., použití samoopravného kódu ECC

Bezpečný systém aretace disků mimo provoz

SelfTest disku a další nástroje, které snižují neoprávněné reklamace

Obě tyto rodiny disků jsou prvními, které obsahují nový prvek v systému SeaShield, automatický Self-Test (DST). DST umožňuje uživatelům rychle otestovat, zda je disk v pořádku i v případě, že PC má systémové problémy. „Uživatelé nechtějí ztrácet svůj produktivní čas a data tím, že je zbytečně vyjímán jejich funkční disk“„ řekl Ron Kenwisher, viceprezident kvality disků pro stolní počítače. „Stejně tak DST pomůže i našim partnerům - originálním výrobcům - snížit náklady na údržbu.“

Obě rodiny produktů byly také zlepšeny tak, aby odolávaly většímu nárazu mimo provoz a aby se tak snížila pravděpodobnost jejich poškození při manipulaci. Zlepšení byla učiněna i v oblasti hlav a vystavovacích ramének, což umožnilo společnosti dosáhnout špičkové odolnosti disků proti nárazům mimo provoz až 300 G. Ochranný kryt SeaShield redukuje selhání nebo chyby poškození mechaniky způsobené špatným zacházením a elektrostatickými výboji. Rodina disků U4 bude vybavena novým krytem SeaShield navrženým tak, aby pokrýval celý pevný disk a aby tak byla snížena možnost poškození povrchu média úderem hlav a snížena hlučnost mechaniky. Rodina disků Medalist 17242 je stále vybavena stejným krytem SeaShield používaným v produkční řadě Medalist.

Ultra ATA/66
Rodiny disků U4 a Medalist 17242 jsou vybaveny rozhraním kompatibilním se standardem Ultra ATA/66 - modifikací rozhraní původně vyvinutého firmami Seagate, Intel a Quantum. Rozhraní Ultra ATA/66 se vyznačuje následujícími funkcemi:

Dvojnásobná propustnost dat proti rozhraní Ultra ATA/33

Přibližně stejně vysoká cena jako u rozhraní Ultra ATA/33

Zpětná kompatibilita se standardem Ultra ATA/33

Vyšší spolehlivost než Ultra ATA/33

Dostupnost nových produktů
Společnost Seagate v současnosti dodává značkovým výrobcům testovací série. Předpokládá se, že hromadná výroba jak rodiny disků U4, tak rodiny disků Medalist 17242, započne počátkem dubna 1999.

Tiskové zprávy a další informace o společnosti Seagate Technology je možné získat na Internetu pomocí služby World Wide Web na adrese http://www.seagate.com.

Diskuze (1) Další článek: Internet po Pražsku

Témata článku: Seagate, Nejlepší rychlost, Rodin, Vectra, Střední třída, Brio, Disk, Rozhraní, Testovací produkt, Nový kryt, Nové rozhraní, Nová modifikace, Dvojnásobná propustnost, Tištěný spoj, Nová řada, Test paměti, Stejný náklad, Běžný problém, Danielle, Rod


Určitě si přečtěte

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 78

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 120

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 162


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně