Příslušenství | Corsair | Myši

Dvě nové herní myši Corsair KATAR PRO zaujmou svou lehkostí a příznivou cenou

Americký výrobce hardwaru a počítačových periferií Corsair představil dvě nové myši. Novinky nesou názvy KATAR PRO Wireless Gaming Mouse a KATAR PRO Ultra-Light Gaming Mouse a představují cenově dostupné řešení pro hráče počítačových her.

KATAR PRO Wireless

Myš Corsair KATAR PRO Wireless je, jak ostatně naznačuje její název, bezdrátová. Chlubí se latencí pod jednu milisekundu a hmotností jen 96 gramů. Díky kompaktním rozměrům a symetrickému provedení je možné ji snadno ovládat pravou i levou rukou.

Myš je vybavena optickým senzorem s rozlišením 10 000 DPI a třemi předvolbami, mezi kterými lze přepínat za běhu. Na těle se nachází šest tlačítek (čtyři nahoře a dvě zboku), jejichž funkce je možné uživatelsky nastavovat pomocí softwaru iCUE. Hráč si tak může na tlačítka přiřadit různé akce nebo makra, vykonávající zadanou sekvenci příkazů.

Pohon myši zajišťuje jedna tužková (AA) baterie, jež by měla vydržet až 135 hodin běžného provozu. KATAR PRO Wireless Gaming Mouse je již k dispozici v internetovém obchodě výrobce, kde je nabízena za cenu 39,99 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 1110 Kč vč. DPH.

KATAR PRO Ultra-Light

Myš Corsair KATAR PRO Ultra-Light se k počítači připojuje kabelem a její hlavní devizou má být nízká hmotnost – váží jen 69 gramů. Je vybavena optickým senzorem PixArt s rozlišením 12 400 DPI a stejně, jako její bezdrátová sestřička, nabízí možnost rychlého přepínání mezi třemi režimy citlivosti.

Také v tomto případě lze pomocí aplikace iCUE nastavovat na tlačítka myši různé funkce a makra, upravovat citlivost či vybírat z přednastavených světelných efektů podsvětleného kolečka. Shodně s bezdrátovou variantou má i kabelová verze šest tlačítek.

Myš s rozměry 115,8 × 64,2 × 37,8 milimetrů je symetrická, takže dobře padne do levé i pravé ruky. Dostupná bude jen na vybraných trzích, její cenu však výrobce na oficiálních stránkách neuvádí.

Diskuze (1) Další článek: Razer vytvořil předplacenou platební kartou. Svítí, když s ní platíte

Témata článku: Hardware, Hry, Příslušenství, Corsair, Myši, Příznivá cena, Výrobce, Optický senzor, Makro, Citlivost, Lehkost, Tlačítko, Hry pro PC na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy