Myši | Příslušenství | Corsair

Dvě nové herní myši Corsair KATAR PRO zaujmou svou lehkostí a příznivou cenou

Americký výrobce hardwaru a počítačových periferií Corsair představil dvě nové myši. Novinky nesou názvy KATAR PRO Wireless Gaming Mouse a KATAR PRO Ultra-Light Gaming Mouse a představují cenově dostupné řešení pro hráče počítačových her.

KATAR PRO Wireless

Myš Corsair KATAR PRO Wireless je, jak ostatně naznačuje její název, bezdrátová. Chlubí se latencí pod jednu milisekundu a hmotností jen 96 gramů. Díky kompaktním rozměrům a symetrickému provedení je možné ji snadno ovládat pravou i levou rukou.

Myš je vybavena optickým senzorem s rozlišením 10 000 DPI a třemi předvolbami, mezi kterými lze přepínat za běhu. Na těle se nachází šest tlačítek (čtyři nahoře a dvě zboku), jejichž funkce je možné uživatelsky nastavovat pomocí softwaru iCUE. Hráč si tak může na tlačítka přiřadit různé akce nebo makra, vykonávající zadanou sekvenci příkazů.

Pohon myši zajišťuje jedna tužková (AA) baterie, jež by měla vydržet až 135 hodin běžného provozu. KATAR PRO Wireless Gaming Mouse je již k dispozici v internetovém obchodě výrobce, kde je nabízena za cenu 39,99 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 1110 Kč vč. DPH.

KATAR PRO Ultra-Light

Myš Corsair KATAR PRO Ultra-Light se k počítači připojuje kabelem a její hlavní devizou má být nízká hmotnost – váží jen 69 gramů. Je vybavena optickým senzorem PixArt s rozlišením 12 400 DPI a stejně, jako její bezdrátová sestřička, nabízí možnost rychlého přepínání mezi třemi režimy citlivosti.

Také v tomto případě lze pomocí aplikace iCUE nastavovat na tlačítka myši různé funkce a makra, upravovat citlivost či vybírat z přednastavených světelných efektů podsvětleného kolečka. Shodně s bezdrátovou variantou má i kabelová verze šest tlačítek.

Myš s rozměry 115,8 × 64,2 × 37,8 milimetrů je symetrická, takže dobře padne do levé i pravé ruky. Dostupná bude jen na vybraných trzích, její cenu však výrobce na oficiálních stránkách neuvádí.

Diskuze (1) Další článek: Razer vytvořil předplacenou platební kartou. Svítí, když s ní platíte

Témata článku: Hardware, Hry, Myši, Příslušenství, Corsair, Tlačítko, Citlivost, Výrobce, Optický senzor, Lehkost, Příznivá cena, Makro

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači