Windows 11 | Střih videa | Windows Insider

Dvě nové aplikace. Windows 11 build 22572 nabízí rodičovskou kontrolu a střižnu videa

Do kanálu Dev vývojový tým Windows 11 vyslal další testovací sestavení, které je určené otrlejším povahám. Insider Preview build 22572 především přináší dvě aplikace, které se stávají základní výbavou operačního systému.

Dokonce jsme se dočkali Microsoft Defenderu, o kterém jsme dříve psali. Je ale zatím určený jen pro použití v USA. Podívejme se na nejdůležitější novinky, které nám nejsou zcela odepřené, byť na některé Redmondští aplikují techniku řízené distribuce:

  • Microsoft Family. Rodičovská kontrola byla dostupná na mobilech a na webu, teď ji budete mít pod palcem přímo ve Windows 11. Dětem omezíte přístup k některým hrám, webům apod. Můžete i sledovat polohu. Aplikace bude předinstalovaná jen v edici Home, edice Pro a další ji získají ve Storu.
  • Clipchamp. Tohle je jednoduchý nástroj na střih videa. Svým způsobem po letech nahrazuje Movie Maker, byť střih na základní úrovni zvládají také Fotografie. Clipchamp nabízí základní funkce, jako střih, ořez nebo rozdělení stopy. Za unikátní Microsoft považuje časovou osu a převodník textu na řeč podporující 70 jazyků a poháněný Azurem. Obě aplikace si přiblížíme později v samostatném článku.
  • Více obsahu v nabídce pro vyhledávání. Když nabídku otevřete, od příštího týdne v ní někteří najdou více obsahu. Kromě vyhledávacího pole a posledních aplikací uvidíte vyhledávací trendy a vypíchnuté vybrané události, které doplní Bing. Jít může o svátky, významné dny nebo cokoli, co je důležité a souvisí to s regionem, v němž žijete. Ve firmách nabídka ukáže kontakty a informace od týmů. Novinka si najde cestu také do Windows 10.
  • Tisková fronta se řadí k dalším částem Windows, které byly přepracovány podle vizuálního stylu Fluent. Ukázku najdete v galerii.
  • Ikony ve stylu jazyka Fluent se dočkaly nástroje pro rychlou pomoc a Sandbox. Microsoft dále předělal indikátor režimu nerušit.
  • Když v Průzkumníku a na ploše podržíte Shift, tak se při vyvolání kontextové nabídky objeví více příkazů. Což prakticky znamená, že vyvoláte starý typ kontextové nabídky, který znáte z Windows 10. Kontextová nabídka v Průzkumníku by se měla objevit rychleji.
  • Windows Media Player byl přejmenován na Windows Media Player Legacy.
  • Při připojování a odpojování monitorů uslyšíte méně zvukových signálů.

Zdroje: Windows Insider Blog

Diskuze (3) Další článek: Mriya vstala z mrtvých. Alespoň na Flightradaru. Kroužila nad Kyjevem a posílala Putina do…

Témata článku: Microsoft, Windows, USA, Windows 11, Operační systémy, Střih videa, Windows Insider, Bing, Multimédia, Rodičovství, Windows Insider Blog, Microsoft Defender, Povaha, DEVA, Střižna, Store, Nová aplikace, Home, Aplikace, Movie Maker, Windows Media Player, Operační systémy na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
T-Mobile má již 300 tisíc optických přípojek. Bude jich mít více než třikrát tolik
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuT-MobilePřipojení k internetu
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť