Dvě databáze cheatů nejenom pro počítačové hráče

Cheaty, tajné kódy, návody, hesla. Jsou nezbytnou výbavou většiny hráčů, pomineme-li experty, kteří pokoří každou hru a jedince, kterým se použití ulehčujících kódů příčí. V tomto víkendovém článku najdete pohled na dvě sbírky těchto hráčských pomůcek, které však mají co nabídnout i nehráčské veřejnosti.

Škorpionův cheater

Plusy / minusy
+ vzhled
+ dostupné další doplňky
+ vyhledávání
– způsob aktualizací
– lepší možnost třídění

Tento program obsahuje databázi cheatů, návodů, tzv. velikonočních vajíček a vtipů. Z webových stránek si jej můžete stáhnout v několika variantách. Kromě základního instalátoru jsou k dispozici samostatné databáze a aktualizace. Na webu najdete také mnoho dalších databází, které sice nejsou oficiální součástí programu, ale po rozbalení do příslušné složky obohatí nabídku programu o další návody, cheaty pro PlayStation, recenze her, minirecenze a další zajímavosti.

Program můžete spustit v běžném okně, stiskem jednoho tlačítka jej lze přepnout i do celoobrazovkového režimu. V pěkně zpracovaném rozhraní najdete sloupec, ve kterém si poklepáním vyberete databázi, která vás zajímá. Jak brzy zjistíte, vzhled programu lze měnit pomocí skinů, které si stáhnete z webových stránek programu.

Klepněte pro větší obrázek

Program v okenním režimu

Ze stejných stránek si můžete stahovat i aktualizované databáze. V programu sice najdete tlačítko pro aktualizaci, ta je ovšem možná jen z pevného disku. Autoři to v programu také ihned zdůvodňují. Jelikož vývoj programu něco stojí, donutí potřeba aktualizací uživatele navštívit webové stránky a shlédnout několik reklamních bannerů, čímž se autoři snaží vykrýt náklady.

Po rozklepnutí databáze se v hlavním sloupci zobrazí jednotlivé záznamy. Vždy tam najdete editorial, informace o programu, kontaktní informace a další zajímavosti. Poté následuje samotný obsah vybrané databáze. Rozklepnutím zobrazíte obsah vybrané položky, který je možné kopírovat do schránky nebo tisknout. K dispozici je i vyhledávání. Například u vtipů (ale i v jiných databázích) oceníte, že je možné jimi procházet při zobrazeném obsahu jednotlivých položek.

Klepněte pro větší obrázek

Scorpion’s Cheater se seznamem položek

Nevím, zda by nebylo od věci nějaké další třídění databází. Hry by mohli být tříděny podle žánru, vtipy podle nějakých kategorií, totéž Easter Eggy a další. Na druhou stranu, pokud hledáte cestu ze zákysu v konkrétní hře, žádné třídění na kategorie v tu chvíli nepotřebujete.

Klepněte pro větší obrázek

Zobrazení obsahu položky

Ve Scorpion’s Cheateru skutečně najdete zajímavosti nejenom pro počítačové hráče. Kdo nemá náladu na vtipy, může se podívat do sekce Easter Eggy. Jde o přehled oblíbených, skrytých a většinou zábavných vlastností běžných programů. Víte například, jak v Adobe Photoshopu vyvoláte obrázek kouzelníka Merlina? Pokud, zkuste si to ve Scorpion’s Cheateru přečít.

Scorpion’s Cheater 2.06
produkt nejenom databáze cheatů a návodů pro hry
výrobce Scorpions Team
web www.cheater.cz
cena zdarma
systémy Windows 9x/2000/XP

Cheater od ABCGames

Plusy / minusy
+ vyhledávání
+ změna vzhledu
+ zjišťování aktualizací
+ tvorba zástupců pro hry
– online aktualizace
– třídění obsahu

Tuto databázi kódů do her můžete stáhnout v základní podobě, která obsahuje pouze databázi cheatů pro počítačové hry. Ovšem mnoho dalších si můžete stáhnout z webových stránek programu. Najdete zde cheaty pro PlayStation, i speciality pro Gameboy nebo X-Box. Tradičně nemohou chybět vtipy. Nejrozsáhlejší databází jsou návody pro počítačové hry. Komu se nechce soubory pravidelně stahovat z webu a odděleně instalovat, najde vždy kompletní instalátor se všemi dostupnými databázemi například na CD/DVD příloze časopisu Computer.

Také ABCGames Cheater je možné používat ve dvojím režimu: okenním a celoobrazovkovém. Jeho vzhled si můžete měnit pomocí skinů, čtyři najdete přímo v základní instalaci. Nastavení programu umožňuje náhodné střídání vzhledů. Po každém spuštění tedy může program vypadat jinak.

Klepněte pro větší obrázek

ABCGames Cheater se základní databází

ABCGames Cheater má k dispozici aktualizační funkce. První z nich dovede na internetu zkontrolovat, zda jsou nějaké aktualizace k dispozici. Druhá funkce pak přímo nabízí zobrazení webové stránky s aktualizacemi. Ty je možné stáhnout do počítače, v dialogu pak najdete příslušné soubory na disku. Na možnost stažení aktualizací podobně jako u antivirových programů jsem nepřišel.

Možná by nebylo od věci dodělat funkci, která nabídne ke stažení databáze, kterou jsou sice dostupné, ale nejsou v programu nainstalovány. Aktualizační mechanismus totiž pracuje pouze s tím, co je v programu přítomno.

Ve vybrané databázi můžete prohledávat položky jednak velmi rychle podle názvu, jednak podle obsahu. K tomu ale musíte aktivovat příslušnou volbu ve vyhledávacím dialogu. Záznamy v jednotlivých databázích nejsou nijak tříděny, jen podle abecedy.

Klepněte pro větší obrázek

Pomocí dotazníku můžete ovlivnit vývoj programu

Součástí programu je také několik doplňkových funkcí. Chcete-li pomoci s vývojem, můžete vyplnit jednoduchý dotazník s informacemi o svém počítači a návrhy na případná zlepšení. Nabídka Nástroje obsahuje funkce pro vyvolání Poznámkového bloku, editoru registrů a systémové kalkulačky. Pro hráče je užitečná funkce pro spuštění hry s parametrem. Stačí zadat cestu ke spustitelnému souboru, přidat parametry opsané z databáze cheatů a hru spustit. Pro časté použití je lepší vytvořit si upraveného zástupce na ploše. I to program umožňuje.

Klepněte pro větší obrázek

Užitečná pomůcka pro tvorbu zástupců ke hrám

Zobrazené texty je možné kopírovat do schránky i tisknout na tiskárně. Nejste tedy odkázáni jen na svou paměť. Většina textů v ABCGames Cheateru je ve slovenštině, což ale určitě nebude nikomu vadit.

ABCGames Cheater 1.06
produkt databáze cheatů pro PC a herní konzole
výrobce ABCGames.sk
web www.abcgames.cz
cena zdarma
systémy Windows 9x/2000/XP

Oba programy poslouží

Netroufám si hodnotit, který z těchto dvou programů je lepší nebo horší. Oba nabízí téměř stejné možnosti. V aktualizačním mechanismu se mírně liší, nicméně ani jeden neumožňuje automatické stažení nových dat. ABCGames Cheater má navíc užitečnou pomůcku pro tvorbu zástupců, Scorpion’s Cheater zase více položek v základní instalaci.

Témata článku: Windows, Hráč, Základní program, Běžná aktualizace, Scorpions, Aktualizační mechanismus, Reklamní doplněk, Editor registrů, Cheater, Merlin, Základní věc, Užitečná funkce, Scorpion, Databáze, Základní stránka

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 237

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

22.  11.  2017 | David Polesný | 32

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 30

Co je to láska? Milujeme se pouze kvůli chemickým látkám, nebo je v tom něco víc?

Co je to láska? Milujeme se pouze kvůli chemickým látkám, nebo je v tom něco víc?

** Co je to vlastně láska? Dá se vysvětlit vědecky? ** Výzkum ukázal, že zamilovaní jedinci mají mj. zvýšenou hladinu fenyletylaminu a množství testosteronu ** Je ale rozdíl mezi zamilovaností a láskou

21.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 22


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje