DVD/DivX přehrávač Xoro HSD 8410: Miluje velké televize

DVD/DivX přehrávač Xoro HSD 8410 patří na vrchol mezi stolními přehrávači a současně příjemně šetří kapsu. Pokud pokukujete po velké LCD televizi, zaujme vás jeho HDMI rozhraní, v zásobě má ale dost funkcí i pro obrazovky klasických parametrů.

Verze 8410 se prodává od listopadu a navazuje na předchozí 8400. Hlavním rozdílem je nově USB rozhraní a čtečka paměťových karet na přední straně. Díky USB můžete přehrávat DivX i z velkých externích disků a odpadne vám tak vypalování na DVD.

Obraz snadno upravíte

Přehrávač je vzhledem ke své výbavě velmi malý – zaujme hlavně jeho malá hloubka. Elegantní provedení jen mírně ruší výrazné modré světlo okolo vypínače v pohotovostním stavu. Na zadní straně najdete výstup z 5.1 dekodéru zvuku, komponentní, D-Sub a HDMI výstup obrazu spolu s tradičními SCART, S-Video a kompozit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nabídka výstupů je obdivuhodná. Dekodér prostorového zvuku si poradí i s DTS

Kvalita obrazu vynikne zejména při HDMI propojení, ve kterém se přepočítávají filmy na vyšší rozlišení, dobré je to i na běžných obrazovkách. Bohužel přehrávač neumí vhodně nastavovat parametry obrazu. Nastavení jasu má více charakter kontrastu, úprava ostrosti je nepoužitelná – i malá změna má drastický vliv na obraz. V tomto směru tedy spoléhejte na nastavení na televizoru. Potěšily nás naopak možnosti zobrazení videa, obraz lze také zvětšit podle výšky či podle šířky videa a vhodně tak vyplnit obrazovku.

Klepněte pro větší obrázek
Dálkové ovládání je spíše průměrné a se základní ergonomií

Přehrává i Nero

Podpora formátů je jedna z nejbohatších ve své třídě. Samozřejmostí je DivX a XviD i s pokročilými možnostmi, přehrávač zvládá i titulky, nabídky a kapitoly začleněné přímo do souboru s videem. Zařízení podporuje také novější formát Nero Digital. Snad jen při přehrávání filmů s Packet bitstream se obraz občas mírně trhá, není to ale na překážku sledování.

Titulky se nemusí jmenovat stejně jako soubor s filmem, bohužel se ale ukáží jen dva řádky a přehrávač neumí automaticky zalamovat řádky delší. Díky proporcionálními písmu se vejde na obrazovku více písmenek, průměr se pohybuje kolem 35 znaků na řádek. Písmo je dobře čitelné na standardní televizi, na LCD či plasmě působí ale zbytečně tučně.

Klepněte pro větší obrázek
Nabídka na obrazovce používá stejné písmo jako v titulcích. Bohužel z názvu souborů se ukáže jen prvních 15 znaků

Přehrávač Xoro HSD 8410 nabízí maximální výbavu za dostupnou cenu. Samozřejmě u něj najdete chyby, které mohou komplikovat život, nejsou to ale takové nedostatky, kvůli kterým bychom ho nemohli doporučit. Pokud máte LCD televizi nebo plasmu, oceníte možnosti připojení.

Klepněte pro větší obrázek

Přepočítání filmů na vyšší rozlišení sice zázraky nevykouzlí, obraz je ale mírně lepší. Na běžných televizích zabodují čitelné titulky a šířka podporovaných formátů. USB konektor je dobře využitelný, nezlobili bychom se, kdyby byl na zadní straně.

Xoro HSD 8410
DVD/DivX přehrávač
2 298 Kč s DPH
Ycnega, Brno
www.ycnega.cz, tel: +420 533 440 100
čip Zoran Vaddis 888
podporované formáty DVD, VCD, SVCD, Audio-CD, WMA, JPEG, MP3, Ogg Vorbis, Picture-CD, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 (DivX, XVid, NeroDigital, podpora ISO MPEG4)
titulky v DivX/XVid SUB, SRT, TXT, mohou se jmenovat libovolně (ve stejném adresáři jako video), podpora češtiny, tři přednastavené pozice titulků na obrazovce, proporcionální font, šedý podkres titulků, 2 řádky po 35 znacích
podporovaná média CD, CD-R/RW, DVD, DVD+R/RW, DVD-R/RW, DVD-R DL, DVD+R DL
čtečka paměťových karet SD/MMC/MS/SM/Compact Flash I + II
výstupy obraz SCART, HDMI, S-Video, YUV, kompozitní, D-Sub (640 × 480 / 60 Hz)
výstupy zvuk 5.1 analog, stereo, optický a koaxiální digitální
dekodéry prostorového zvuku Dolby Digital, DTS
rozměry (š × v × h) 430 × 38 × 260 mm
obsah balení příručka, ovládání, baterie (chybí AV kabel v balení)

Verdikt
Přehrávač nabízí kompletní nabídku výstupů i velmi silnou nabídku podporu formátů. Díky možnosti připojení USB disku poskytuje velkou využitelnost.
přehrávání (24 %)
8
kompatibilita (28 %)
9
funkce (12 %)
10
ovládání (8 %)
8
výbava (8 %)
10
cena (20 %)
7
celkem 85 %

Klepněte pro větší obrázek 
nabídka výstupů
podpora formátů
USB konektor
   
Klepněte pro větší obrázek 
nastavení obrazu
jen dva řádky titulků
modré podsvícení vypínače

Diskuze (39) Další článek: ATI R600 v březnu

Témata článku: Video, Televize, DVD, Xvid, HDMI ¨výstup, Tel, Dobrá využitelnost, DivX, Modré podsvícení, Výrazný nedostatek, Optický audio kabel, Malá změna, Plasma, SCART, Malá hloubka, Malé balení, Televize s DVD, Nero, Optický digitální audio kabel, Přehrávač, Elegantní provedení

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů