DVD Toolbox + CopyToDVD = jednoduché zálohování filmů na DVD

Programy pro práci s filmy na DVD se objevují jako houby po dešti. Jednoduchý program DVD Toolbox umí film z DVD stáhnout na disk, CopyToDVD zase vypálit. A to vše na pár kliků, ale bohužel s jedním omezením.
Kapitoly článku

Oba programy jsou opravdu velmi jednoduché, není nutné nic nastavovat, jen občas stisknete nějaké tlačítko. Oba najdete na webu www.dvd-toolbox.com, přičemž stáhnout můžete jen samotný program CopyToDVD nebo balíček obou programů zároveň. DVD Toolbox totiž k práci CopyToDVD potřebuje. Autor programů nabízí ještě jeden program, DVD2One, který umí zmenšit DVD-9 na DVD-5 stejně jako DVD Shrink, jenže není zdarma, má horší uživatelské rozhraní a dle mého názoru i méně možností.

DVD Toolbox

DVD Toolbox je vcelku prostý program, který dokáže z dévédéčka stáhnout film s vybranými titulky a zvukovými stopami (resp. stopou, je možné vybrat pouze jednu). Vložíte DVD do mechaniky, zvolíte patřičné volby a spustíte uložení do vybrané složky. Nic víc tento program neumí. Nenahrazuje tak komplexní program DVD Decrypter, který toho umí znatelně více - viz náš návod.

Autor slibuje do budoucna verzi Pro, která bude umět pracovat is menu, editovat film apod., a pravděpodobně bude placená. Základní verze má pravděpodobně nalákat potenciální uživatele; jenomže ti už mají DVD Shrink. Jak jste už ale asi pochopili, DVD Toolbox se nehodí pro zmenšení velkého DVD (většího než 4,7 GB) na jedno médium; k tomuto účelu má totiž autor již zmíněný program DVD2One, za který ovšem už musíte platit.

V programu je možné nastavit, jak se má Toolbox chovat po zkopírování DVD na disk - zda ho má vypálit pomocí programu CopyToDVD, zda ho má přehrát v softwarovém přehrávači, zda nemá dělat nic apod. CopyToDVD ale umí pracovat i sám, bez DVD Toolboxu.

Klepněte pro větší obrázek
Vyberte si zdrojovou mechaniku, v níž je vložen film na DVD (Source Drive), dále vyberte složku, kam se mají zkopírované soubory uložit (Working folder), zvukovou stopu, v níž chcete film poslouchat (Favorite audio) a konečně titulky, které chcete zahovat (Included subtitle).

Klepněte pro větší obrázek
Po kliknutí na More setting se zobrazí dialog, v němž si zvolíte, jak se bude program chovat po dokončení kopírování:

  • Ask - program se zeptá,
  • Preview - přehrání filmu v přehrávači, který máte na disku,
  • Burn - vypálí DVD programem CopyToDVD,
  • Open Working Folder - zobrazí složku se zkopírovaným filmem,
  • Do Nothing - neudělá nic,
  • Close the application - zavře program.

Klepněte pro větší obrázek
Právě se kopíruje film na disk, chvilku to samozřejmě potrvá, u 4,7 GB DVD okolo půl hodiny.

Klepněte pro větší obrázek
Po dokončení kopírování se program zeptá, co má dělat - ale jen v případě, že jste v předchozím dialogu More options ponechali volbu Ask.

Nyní je film z DVD na pevném disku. S ním můžete naložit dle libosti, přepočítat do DivX nebo třeba vypálit na DVD±R/RW médium. K tomu dobře poslouží i dodávaný CopyToDVD, který stručně popisuji v druhé kapitole.

Kapitoly článku

Témata článku: Video, DVD, Zálohování, Label, Working, Ask, Zkopírovaná funkce, Vybraný titul, Zvuková stopa, The Lab, Film, Fixed, Movie Edit, Jed, More, Mora, Toolbox, Stop, Filmy

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší