DVD Toolbox + CopyToDVD = jednoduché zálohování filmů na DVD

Programy pro práci s filmy na DVD se objevují jako houby po dešti. Jednoduchý program DVD Toolbox umí film z DVD stáhnout na disk, CopyToDVD zase vypálit. A to vše na pár kliků, ale bohužel s jedním omezením.
Kapitoly článku

Oba programy jsou opravdu velmi jednoduché, není nutné nic nastavovat, jen občas stisknete nějaké tlačítko. Oba najdete na webu www.dvd-toolbox.com, přičemž stáhnout můžete jen samotný program CopyToDVD nebo balíček obou programů zároveň. DVD Toolbox totiž k práci CopyToDVD potřebuje. Autor programů nabízí ještě jeden program, DVD2One, který umí zmenšit DVD-9 na DVD-5 stejně jako DVD Shrink, jenže není zdarma, má horší uživatelské rozhraní a dle mého názoru i méně možností.

DVD Toolbox

DVD Toolbox je vcelku prostý program, který dokáže z dévédéčka stáhnout film s vybranými titulky a zvukovými stopami (resp. stopou, je možné vybrat pouze jednu). Vložíte DVD do mechaniky, zvolíte patřičné volby a spustíte uložení do vybrané složky. Nic víc tento program neumí. Nenahrazuje tak komplexní program DVD Decrypter, který toho umí znatelně více - viz náš návod.

Autor slibuje do budoucna verzi Pro, která bude umět pracovat is menu, editovat film apod., a pravděpodobně bude placená. Základní verze má pravděpodobně nalákat potenciální uživatele; jenomže ti už mají DVD Shrink. Jak jste už ale asi pochopili, DVD Toolbox se nehodí pro zmenšení velkého DVD (většího než 4,7 GB) na jedno médium; k tomuto účelu má totiž autor již zmíněný program DVD2One, za který ovšem už musíte platit.

V programu je možné nastavit, jak se má Toolbox chovat po zkopírování DVD na disk - zda ho má vypálit pomocí programu CopyToDVD, zda ho má přehrát v softwarovém přehrávači, zda nemá dělat nic apod. CopyToDVD ale umí pracovat i sám, bez DVD Toolboxu.

Klepněte pro větší obrázek
Vyberte si zdrojovou mechaniku, v níž je vložen film na DVD (Source Drive), dále vyberte složku, kam se mají zkopírované soubory uložit (Working folder), zvukovou stopu, v níž chcete film poslouchat (Favorite audio) a konečně titulky, které chcete zahovat (Included subtitle).

Klepněte pro větší obrázek
Po kliknutí na More setting se zobrazí dialog, v němž si zvolíte, jak se bude program chovat po dokončení kopírování:

  • Ask - program se zeptá,
  • Preview - přehrání filmu v přehrávači, který máte na disku,
  • Burn - vypálí DVD programem CopyToDVD,
  • Open Working Folder - zobrazí složku se zkopírovaným filmem,
  • Do Nothing - neudělá nic,
  • Close the application - zavře program.

Klepněte pro větší obrázek
Právě se kopíruje film na disk, chvilku to samozřejmě potrvá, u 4,7 GB DVD okolo půl hodiny.

Klepněte pro větší obrázek
Po dokončení kopírování se program zeptá, co má dělat - ale jen v případě, že jste v předchozím dialogu More options ponechali volbu Ask.

Nyní je film z DVD na pevném disku. S ním můžete naložit dle libosti, přepočítat do DivX nebo třeba vypálit na DVD±R/RW médium. K tomu dobře poslouží i dodávaný CopyToDVD, který stručně popisuji v druhé kapitole.

Kapitoly článku

Témata článku: Video, DVD, Fixed, Toolbox, Ask, Mora, Zkopírovaná funkce, Movie Edit, Filmy, Zvuková stopa, Vybraný titul, Working, Film, Label, More, Stop, Zálohování, Jed, The Lab

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů