DVD Shrink 2.2: nová verze programu pro kopírování DVD

DVD Shrink je program, který dokáže zmenšit film na DVD o délce větší než 4,7 GB tak, aby se ho šlo vypálit na jedno DVD médium. Nová verze programu má zcela nové prostředí, nové možnosti a výsledný film má vyšší kvalitu.

Tip: Protože jsem již psal o verzi 1.03, kde jsem popisoval veškeré funkce velmi podrobně, uvedeu zde jen novinky od poslední verze.

Po spuštění programu a otevření zdrojového DVD (jak z mechaniky, tak i souborů z disku) se dévédéčko analyzuje. Analýza trvá déle než v první verzi, protože přibyly další kompresní úrovně.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní pracovní prostředí programu se od základu změnilo, zatímco dříve vypadalo spíše jako průvodce, teď je to plnohodnotný program. Na obrázku vidíte seznam částí DVD - menu, film a extra bonusy. U každého lze nastavit úroveň komprese 1-10, první úroveň komprese je nižší než dříve, začíná na zhruba pěti procentech, zatímco dříve minimálně na deseti. U každé části filmu můžete rovněž vypustit určité zvukové stopy nebo titulky.

Klepněte pro větší obrázek
V dolní části si můžete nastavenou část filmu přehrát, běží sice pomaleji
a bez zvuku, ale poznáte, co jste právě zvolili - hodí se to pro volbu bonusu apod.

Přepnout se můžete také na standardní pohled stejně jako u starší verze, kde se části DVD dělí dle VTS (položka RAW). Pro lepší orientaci je ale lepší první zobrazení, kde vidíte všechny části DVD logicky pohromadě.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud zvolíte v horní liště Re-author, můžete si z pravého dolního okna přesunovat části DVD do levé části okna, čímž vybíráte to, co budete na výsledném DVD chtít. Zároveň můžete u každé části rovnou nastavit kompresi.

Klepněte pro větší obrázek

Tlačítkem Start/End můžete u každé části filmu nastavit ořezání, lze tak zrušit třeba závěrečné titulky. To zůstává ze starší verze programu.

Klepněte pro větší obrázek

Tlačítkem Backup spustíte kopírování filmu na disk. Pokud je DVD větší než 4,7 GB, zobrazí se dotaz, zda opravdu chcete provést kopii nebo se vrátit k úpravě DVD.

Klepněte pro větší obrázek

Nyní už jen vyberete místo na disku, kam se má kopie vytvořit a případně zaškrtnete tlačítko Region Free, to aby šlo DVD přehrát na přehrávačích ve všech zemích.

Klepněte pro větší obrázek

A už to běží. Protože je výsledek kvalitnější než u předchozí verze, probíhá kopírování pmaleji, místo cca hodiny a půl na PIII 600 MHz zhruba dvojnásobek. Ale stojí to za to.

Klepněte pro větší obrázek

Nová verze programu DVD Shrink 2.2 je opravdu povedená, nové uživatelské prostředí je příjemnější, s programem se pracuje lépe a efektivněji. Za pozornost sotjí také přidání kompresních úrovní a rovněž i výsledná kvalita filmu. Program si můžete stáhnout z webu autora.

Témata článku: DVD, První úroveň, Bonus, Kopírování, Verze programu, Verze, První film

Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

17.  10.  2017 | Jakub Čížek | 175

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

16.  10.  2017 | Stanislav Janů | 154

Nejlepší optické iluze: Z toho vám půjde hlava kolem

Nejlepší optické iluze: Z toho vám půjde hlava kolem

** Mozek se nechá snadno ošálit, a to mnoha způsoby ** Podívejte se na několik nejlepších optických iluzí ** Iluze dokazují, že vnímání reality může být značně zkreslené

16.  10.  2017 | Vojtěch Malý


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji