Počítače | Bezpečnost | CES 2020

Dva v jednom: FSP Twins Pro vypadá jako běžný zdroj velikosti ATX, ale uvnitř jsou dva

Mezi zajímavými počítačovými technologiemi se na letošním CESu objevilo i duální řešení od výrobce zdrojů FSP, které řeší případný výpadek a poškození napájecího zdroje.

FSP Twins Pro je nová řada duálních zálohovaných zdrojů. To nejdůležitější ale je, že se oba samostatné zdroje vejdou do standardního ATX formátu pro počítačové napájecí zdroje.

Díky tomu lze mít redundantní napájení i u běžných počítačů, což se určitě u některých profesionálnějších strojů hodí. Obzvláště pak tam, kde je kritický uptime a externí zálohovací UPS neřeší vše. Nabídka zahrnuje modely s výkonem 500 W, 700 W a 900 W, přičemž součástí je i specializovaný software FSP Guardian pro dohled a případné automatické rozesílání upozornění. Zdroje splňují certifikace efektivity 80 Plus Gold a Platinum.

V případě poškození nebo problémů u jednoho ze zdrojů dochází k automatickému přepnutí na druhý, přičemž vadný lze rovnou vyměnit i bez nutnosti cokoli vypínat nebo odpojovat.

Diskuze (10) Další článek: Elon Musk odhalil, že zařízení potřebné pro přístup k internetu Starlink bude vypadat jako UFO

Témata článku: Hardware, Počítače, Bezpečnost, CES 2020, Velikost, Běžný počítač, Jak, ATX, Specializovaný software, Poškození, Rozesílání, FSP, Zdroj

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11