Alza.cz

Dva roky s AlzaPlus+. Předplatné si vyzkoušelo již 900 tisíc lidí a teď má Alza nový tahák

Jsou to přesně dva roky, co největší český e-shop spustil předplatné AlzaPlus+. Od té doby jej vyzkoušelo skoro 900 000 lidí, a to nejen u nás, ale též na Slovensku a v Maďarsku, kde Alze rovněž působí. Obchod spočítal, že zákazníci ušetřili na dopravě již přes půl miliardy milionu korun.

To číslo pochopitelně musíme brát s rezervou, protože bez věštecké koule Alza neví, jaký typ dopravy by lidé jinak zvolili. Předplatné navíc mění nákupní vzorce, když si s AlzaPlus+ mohou nechat poslat drobnost v řádu korun, což by se běžně u klasického doručení „za stovku“ nevyplatilo.

Zajímavější je fakt, že 80 % veškerých objednávek předplatitelů míří do AlzaBoxů. Pouze jeden z pěti balíků končí v prodejnách, výdejnách nebo konkurenčních boxech. Pro AlzaBoxy hrají dva silné argumenty. Obchod slibuje, že do nich balíčky doručí na druhý den ráno, a to včetně víkendů. A protože má pod palcem celý doručovací řetězec, produkty už ani nebalí do dalších krabic, ale ponechává jen v původních obalech. Vzniká méně odpadu a zásilkám stačí i menší schránky.

AlzaPlus+ stojí 59 Kč měsíčně, případně 299 Kč ročně (pak vyjde měsíc na 25 Kč) a za to si mohou uživatelé nechat posílat neomezené množství objednávek bez dalších příplatků. Alza dodnes nabízí i předplatné Premium za 249 Kč měsíčně či 2490 Kč ročně, avšak na webu už je téměř dokonale schované a je nejspíš jen otázkou času, než skončí.

Premium postupně přicházelo o výhody. Když startovalo, v ceně byl i přístup k hudební knihovně, videotéce nebo novinám a časopisům. Nic z toho už dnes nemá. Zůstává několik výhod jako možnost vrácení nevhodného zboží do 30 dní (místo 14) a v ceně je neomezená doprava až domů či na jinou fyzickou adresu.

Letos však Alza do levnějšího předplatného dala i další z bonusů dostupných dříve jen pro Premium – slevy pro členy. Jedna akce proběhla nedávno, další běží teď. Lidé s AlzaPlus+ (ale i Premiem) mohou získat slevy na skoro tisíc produktů v různých kategoriích.

  AlzaPlus+ Alza Premium
cena za měsíc 59 Kč 249 Kč
cena za rok 299 Kč 2490 Kč
doprava v ceně do prodejen, výdejen a boxů až domů
slevy pro členy ano ano
přednost ve frontách na prodejně ne ano
rychlejší vyřízení reklamací ne ano
vrácení zboží zákonné do 14 dní nadstandardní do 30 dní
Diskuze (131) Další článek: Největší powerbanky utáhnou i ledničku. Jak vybrat nabíjecí stanici a proč hledat zkratku LiFePO4

Témata článku: , ,