Dva miliony digitálních foťáků v USA

Je to málo, tradice jsou tradice a cena taky zrovna nepomáhá.
Podle IDC se v současnosti v USA používá dva miliony digitálních fotoaparátů a tento počet má údajně ročně růst o 70% až do roku 2002. Tak zní nejnovější „iterace“ analytické firmy, která bude pochopitelně příští rok zase změněna podle současného stavu – ale to je běžná práce analytiků, předpovídat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, a prognózy promptně a pružně upravovat podle aktuálního stavu. Zatímco se ve standardních, „kamenných“ odvětvích tyto analytické firmy od skutečnosti příliš neodchylují, v Internetu se hodně věští z křišťálové koule a řadu byvších tvrzení by firmy nejraději vymazaly z historie, stejně jako Bill Gates své proslulé „640kB (of memory) should be enough for everybody“.

Dva miliony digitálních fotoaparátů nejsou mnoho. Je-li v USA současně sto milionů uživatelů Internetu (a cca 140 mil. počítačů), je to jeden digiťák na padesát interneťáků, jeden fotoaparát na sedmdesát počítačů. Původní předpovědi byly optimističtější a dnes se zdá, že lidé by se – kdyby si měli vybrat z koupě zařízení, které má něco společného s elektronikou, vejde se do kapsy a stojí pár set dolarů – ve velké míře rozhodli pro kapesní počítač. Přesně tytéž výsledky ukázala nedávná anketa na Živě, z níž rovněž vyplynula jednoznačná preference handheldů a mobilů před digitálním fotoaparátem.

I když je těžké označit mobil a handheld za „vyspělou“ technologii ve srovnání s tím, co budeme mít na svých stolech a ve svých náprsních taškách za tři roky, je digitální fotoaparát ještě stále dost neobratná věc, špatně komunikující s počítačem, závislá na poměrně náročných programech pro zpracování obrazu a kvalitní tiskárně. K úspěchu mobilu stačil pouze mobil samotný; k úspěchu digitálního fotoaparátu musí přispět dalších několik faktorů, tím se hlavně zvyšují nároky na naučení se jejich ovládání a penetrace zařízení mezi lid trvá déle.

Diskuze (1) Další článek: Pořádek na prvním místě aneb My Personal Diary 2000

Témata článku: USA, Foťák, Digit, Digitální fotoaparáty, Digitál, Preference, Digita, Analytická firma, Nedávná anketaRecenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10