Naucit system konrektni osobu a pak ji cpat vsude pred oci REKLAMU 😝 Na telku, na lednici, na zrcadlo, na zachodovy prkynko.. jo to bude budoucnost 😉
Názor byl 1× upraven, naposled 26. 11. 2018 12:47
Můj dům, můj bratr ( velký ).Teď jen aby bylo povinné připojení do centrálního registru obyvatel a je hotovo.:-/
A Orwell hýká blahem
Odkaz na originální článek by nebyl?Díky
Možná toto:https://economictimes.indiatimes.com/tech/ites/smart-homes-of-... ...
Díky. Po chvíli hledání jsem našel ještě toto:https://insights.globalspec.com/article/10514/technology-... ... Píšou tam, že finální verze práce má vyjít roku 2019 v IEEE.
Hlavně smart-dům jedině postavený na Open source řešení a přístupný přes veřejnou IP. Žádné proprietární krabičky a protokoly co za pár let přestanou být podporovány a cloudy co se za pár let vypnou. Dům se přecejen staví na poněkud delší dobu než je morální živostnost spotřební elektroniky.
To ale není pravda. Open source řešení může zaniknout stejně snadno jako firma. Nicméně, zrovna tohohle bych se opravdu nebál. Když se kabeláž udělá s rozmyslem, tak se jen prostě vymění "chytré" krabičky v rozváděči za jiné a jede se dál.
Open source se může maximálně odebrat do hibernace, pokud projektu vychcípají všichni contributoři. Kdokoliv, kdykoliv může ale znovu navázat. Horší je ovšem to napojení na cizí backend - cloud ať už z hlediska bezpečnosti, soukromí či future-proofingu. Hlavně je to o vytvoření závislosti na třetí straně, tam kde je třetí strana naprosto zbytečná.
Viděl bych to podobně. Zařízení, které to celé řídí, musí být součástí LAN sítě a neposílat data někam mimo. Aktualizace se klidně můžou provádět jen ručně přes soubor na usb flashce. Pokud vývojáři skončí, tak objekt musí fungovat dál (jen bez aktualizací).Pokud by někdo chtěl ovládat objekt přes internet či GSM, tak by si přidal do systému příslušný modul. Není potřeba, aby do toho ovládání byla zapojena nějaká další strana.
Když se opensource řešení odebere "do hibernace" je to skoro to samé, jako když s komerčním řešením skončí soukromá firma. A teď se bavím o seriózní domácí automatizaci, ne hračkách od Googlu, Applu, Ikea, apod. pro které potřebujete cloud.
"Dle vyjádření je kolem nás poměrně konstantní elektrické pole s frekvencí 60 Hz"To v Americe nebo Japonsku, u nás to bude spíš 50 Hz 🙂
Je to moc pěkná teorie 🙂Ale v praxi něco takového sloro nikdo nepotřebuje a ani nechce. No a nastavení vytápění podle pohybu osob si dovedu představit leda tak na nějakém zámku, ale v normálním RD je to k ničemu.
Nebude mým domem a pokud tam ty funkce budou integrované, vím co dělat. To vytápění mě pobavilo (jinak jsem chladný typ a mám rád v domě kolem 16 - 18 °C ne víc. Místo léta miluji mrazivou zimu a sníh, asi nejraději mám podzim s mlhami a deštěm.), takže kde lidé nebudou, místnost vychladne aby zase musela být při jejich příchodu vyhřívána, zvláštní. při dosažení určité teploty je u dobře izolovaného domu lepší tuto udržovat, je to už za minimální náklady. Hlídání konstrukce domu, další zábava, u zemětřesení je důležité samotné provedení (robustnost, odolnost proti otřesům třeba vnitřním odpružením), hlídání už ničemu nepomůže a lidé v takových lokalitách vědí kam se schovat v domě (nejpevnější místo) nebo vyběhnou ven. O jednoduchosti lze pochybovat, senzor sám může být jednoduchý jak chce (stejně jde o další elektrický rozvod ve stěnách, který bude stárnout a může být pozdějším rizikem), nicméně musí být doprovázen inteligentním systémem, který bude stále v provozu (on-line), aby data vyhodnocoval a řídil další zařízení jako čerpadla, kotle a tak dále. Když jsem četl článek, pomalu jsem sčítal a začal mít obavu, aby se za celou životnost domu, ta trocha ušetřené energie a možná o maličko větší bezpečnost vyplatila. Čím je řešení komplexnější, tím víc hrozí poruchami a selháními. V článku mně dále chybí co se stane, když dojde k výpadku energie (síť, sol, bat), jak bude systém vytápění, klimatizace a další pracovat v nouzovém režimu bez řízení počítačem? Já na to u svého domu myslel a jsem schopen udržet funkčnost (se sníženou účinností - méně ekologicky) všech důležitých systémů, mysleli na to také zde?
Názor byl 1× upraven, naposled 25. 11. 2018 17:47
se mi hned vybavilo:https://www.youtube.com/watch... 😀
este by sa hodil nejaky ztriezvujuci diel o zakaze hotovosti
Ok, tak pro tebe to neni, mas rad 18 stupnu. ALE vsichni nejsou jako ty. Za mne je to zajimave, mnohem zajimavejsi nez tu soucasne Smart Home s bezdratovymi cidly v kazdem vypinaci. Pro soucasnou generaci stavitelu rodinnych domku je novinka LAN do kazdeho pokoje, pro pristi to bude seriove rozhrani ke kazdemu lustru a mala krabicka ve strope. Kdyz chci dnes poslouchat stejnou hudbu po celem byte, musim v kazdem spustit rucne stejny stream a pri odchodu to zase obehnout. V budoucnu reknu "pust posledni album Karla Gotta" a jak budu prechazet mezi pokoji, budou mne vsude doprovazet skladby dehibernovaneho slavika, v pokojich ze kterych odejdu se zase vypnou. A az reknu "je mi zima, pritop o dva stupne", bude to take fungovat 🙂. Ale nesmi to byt na zaklade kamer a musi to byt levne a spolehlive, uzivatelsky vymenitelne.
len keby tak vsetky prikazy, zvuk, vibracie, video, vsetky data, cela historia vsetkeho, nesla rovno na internet do bohvieakej firmy a z nej do NSA.to si radsej zapnem svetlo rukou.
Cesky narod je desne paranoidni, co si asi tak NSA vezme na tom, ze jsem za den 20x presel mezi pokoji a rozsvitil? A video by se nepouzivalo, prave o tom ten clanek je. A doufam, ze smartphone nepouzivate pripadne mate zaslepene mikrofony a kamery 😄
...musim v kazdem spustit rucne stejny stream a pri odchodu to zase obehnout...to už nemusí být. Existují multiroom audiosystémy, ovládané mobilní aplikací - například Denon Heos:http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/katalog/441-heos/...
Existuje to v podobe maleho radaru.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.