Důkladná pitva iPadu 2. Takhle před 11 lety vypadala preciznost

Deset let starý iPad sice ještě kompletně fungoval, svoje roky už měl ale dávno za sebou. I proto jsem se podíval do jeho útrob, abych zjistil, jak precizně jej Apple poskládal dohromady.

Druhou generaci tabletu představil Apple 2. března 2011, v Česku prodával o tři týdny později. Hlavní změnou oproti prvnímu buclatému iPadu bylo ztenčení konstrukce na 8,8 mm a vylepšený hardware – procesor Apple A5, interní úložiště až 64 GB a operační paměť 512 MB RAM. Při vydání byl jako systém k dispozici iOS 4.3, který přišel například s funkcí AirPlay. 

image.png

Fén, prosím

Můj konkrétní kus byl intenzivně využíván po čtyři roky, a i přes různé škrábance šlo o kompletně funkční zařízení. Jedinou viditelnou závadou byl mírně prosvítající displej vinou nárazu, který iPad absorboval skrz záda. Pitva by tak mohla odhalit i to, jak mírně prohnutý zadní kryt ovlivní zobrazovací panel.

iPad 2 byl po iPodu Touch prvním zařízením Applu, kdy bylo krycí sklo displeje přilepeno k rámu – iPhony ani první iPad ještě lepidlo nepoužívaly. A z tohoto způsobu uchycení plyne i první nástroj, který je potřeba k rozborce použít – horkovzdušnou pistoli nebo fén. U prvního z nich volte nejnižší teplotu, u toho druhého naopak nejvyšší (jen ji pak vraťte na původní hodnotu, partnerka vám bude vděčná).

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Váš názor Další článek: Najít proces bude jednodušší. Správce úloh dostal vyhledávací pole a další užitečnosti

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,