DuckDuckGo tvoří seznam firem, které na internetu sledují své uživatele. Dá se použít jako filtr do prohlížečů

Nový Tracker Radar od vyhledávače DuckDuckGo obsahuje seznam webových domén a firem, které na internetu sbírají informace o uživatelích. To má pomoci třeba prohlížečům při vytváření funkcí na ochranu osobních údajů.

Vyhledávač DuckDuckGo se zaměřuje na ochranu soukromí uživatelů a chlubí se tím, že na rozdíl od Googlu a jiných neukládá žádné nadbytečné osobní údaje a nadále je neprodává ani nevyužívá k cílení reklamy. Provozuje i vlastní internetový prohlížeč, pro který začal vyvíjet seznam stránek, různých trackerů a služeb sloužících ke sbírání a sledování údajů.

Většina aktuálních řešení byla totiž manuálně vytvářena a udržována, proto tvůrci přišli s vlastním automatizovaným řešením. Veškerá data jsou navíc veřejně dostupná, včetně zdrojových kódů a kdokoliv je tak může využít. K tomu se již přihlásil i prohlížeč Vivaldi a je možné, že jej budou následovat i další. Na podobné funkce se zaměřuje i Firefox i Edge, byť v menší míře.

Součástí seznamu jsou přitom i data, zda blokací trackerů dojde k znefunkčnění stránky. DuckDuckGo také nabízí firmám pomoc se zpracováním těchto dat, za to si již ale nechá zaplatit pro pokrytí dalších nákladů.

Jaké soukromí nabízí jednotlivé chatovací aplikace?

Diskuze (2) Další článek: Ampere Altra: čip ARM s 80 jádry chce soupeřit s Intelem i AMD

Témata článku: Software, Google, Prohlížeče, Internet, Edge, Firefox, DuckDuckGo, Sledování, Soukromí, Vivaldi, Filtr, Údaj, Data, Prohlížeč, Uživatelé, Seznam, Seznam firem, Jak, Osobní údaje, Vyhledávač, TV Seznam