Windows 10 | Aktualizace | Windows 7

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

  • V úterý začal Microsoft uvolňovat dubnové kumulativní aktualizace
  • Netrvalo dlouho a uživatelé začali hlásit první potíže
  • Nejčastěji jde o zpomalení a zamrzání systému
Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

V úterý začal Microsoft uvolňovat dubnové kumulativní aktualizace pro své operační systémy Windows 10, 8.1 a 7. Netrvalo dlouho a uživatelé začali hlásit první potíže – nejčastěji zpomalení odezvy a konflikty s antivirovými aplikacemi. Situaci mapoval a publikoval server Windows Latest.

Poměrně časté jsou stížnosti uživatelů Windows 10, kteří po instalaci dubnových záplat zaznamenali pomalejší odezvu systému a aplikací. Nejčastěji je jako příčina označována aktualizace s číslem KB4493509 – právě po jejím nainstalování jsou mnohdy hlášena zpomalení a často dokonce zamrzání systému.

Situaci potvrzují například diskutující na Redditu, kde se ve vlákně, věnovaném posledním aktualizacím, uživatelé dělí o své zkušenosti. Jeden z účastníků například popisuje stav, kdy při přehrávání videí z YouTube docházelo opakovaně (a to i po restartu) k zamrznutí počítače, které šlo řešit pouze „tvrdým restartem“. Po následné odinstalaci záplaty KB4493509 začal systém fungovat jako předtím.

Víceméně všechny příspěvky, v nichž uživatelé hlásí problémy po instalaci této aktualizace, spojuje jako pomyslná červená niť zamrznutí systému, který pak nereaguje na jakýkoli podnět. Při snaze o vyvolání Správce úloh se tento zobrazí často až po několika minutách.

Update KB4493509 zpomaluje některé systémy

Potíže po instalaci nejnovější opravy pro systém Windows 10 hlásí uživatelé i jinde. Nejčastěji si stěžují na zpomalené reakce, výjimkou ale nejsou ani situace, kdy počítač po provedení restartu nelze ovládat klávesnicí ani myší.

„Instaloval jsem aktualizaci KB4493509. Po restartu se několik minut zobrazovala jen přihlašovací obrazovka (což není obvyklé – na mém SSD to trvá jen několik sekund), než jsem se dostal na plochu. Odinstaloval jsem aktualizaci a problém je pryč,“ uvádí další nespokojený uživatel.

O víceméně stejné problémy se na fóru Microsoft Community podělil Reinhold Thomas Nagel. I jemu pomohla k funkčnímu systému odinstalace záplaty KB4493509. Na identické potíže si stěžují také uživatelé diskuzního fóra Windows Ten Forums.

Problémy s některými antiviry

Dle dalších zdrojů způsobují poslední záplaty pro Windows 10 a Windows 7 potíže s některými antivirovými programy. Tentokrát se však nejedná jen o záplatu KB4493509, ale i některé další, které byly v úterý vypuštěny do světa.

Například Avast na svých stránkách podpory zmiňuje, že kumulativní aktualizace (KB4462223, KB4493472, KB4493448, KB4464520, KB4462230 a KB4493435) společnosti Microsoft způsobují problémy s výkonem na počítačích se systémem Windows, zejména verze 7.

Také Avira na svém webu radí uživatelům, aby při problémech s výkonem odinstalovali v případě Windows 10 záplatu KB4493509 a na Windows 7 odebrali aktualizace KB4493472 a KB4493448. Vývojáři již slíbili vydání opravy, která by měla potíže na strojích s jejich antivirem eliminovat.

Diskuze (134) Další článek: Disney+ přijde v listopadu. Proti Netflixu jde se Star Wars i Simpsonovými

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, YouTube, Operační systémy, Aktualizace, Windows 7, Avast, Reddit, Aktualizace Windows, Window, Windows +, Uživatelé, Microsoft Community, Záplata, Zamrznutí, Restart, Příčina, Nainstalování, Zamrzání, Potíž, Windows Latest, Systém, Win +


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

** Pokračujeme ve vzpomínání na prehistorické programy ** Pročetli jsme vaše tipy v diskuzi ** A všechny ty vykopávky spustili na Windows 2000

Jakub Čížek | 74

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

** Šesti nejpoužívanějším prohlížečům patří 94 % trhu ** Různé „klony“ Chromu slibují lepší funkce nebo jiný design ** Také Firefox má řadu zajímavých odnoží

Lukáš Václavík | 38


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11