Windows 10 | Windows 7 | Aktualizace

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

  • V úterý začal Microsoft uvolňovat dubnové kumulativní aktualizace
  • Netrvalo dlouho a uživatelé začali hlásit první potíže
  • Nejčastěji jde o zpomalení a zamrzání systému
Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

V úterý začal Microsoft uvolňovat dubnové kumulativní aktualizace pro své operační systémy Windows 10, 8.1 a 7. Netrvalo dlouho a uživatelé začali hlásit první potíže – nejčastěji zpomalení odezvy a konflikty s antivirovými aplikacemi. Situaci mapoval a publikoval server Windows Latest.

Poměrně časté jsou stížnosti uživatelů Windows 10, kteří po instalaci dubnových záplat zaznamenali pomalejší odezvu systému a aplikací. Nejčastěji je jako příčina označována aktualizace s číslem KB4493509 – právě po jejím nainstalování jsou mnohdy hlášena zpomalení a často dokonce zamrzání systému.

Situaci potvrzují například diskutující na Redditu, kde se ve vlákně, věnovaném posledním aktualizacím, uživatelé dělí o své zkušenosti. Jeden z účastníků například popisuje stav, kdy při přehrávání videí z YouTube docházelo opakovaně (a to i po restartu) k zamrznutí počítače, které šlo řešit pouze „tvrdým restartem“. Po následné odinstalaci záplaty KB4493509 začal systém fungovat jako předtím.

Víceméně všechny příspěvky, v nichž uživatelé hlásí problémy po instalaci této aktualizace, spojuje jako pomyslná červená niť zamrznutí systému, který pak nereaguje na jakýkoli podnět. Při snaze o vyvolání Správce úloh se tento zobrazí často až po několika minutách.

Update KB4493509 zpomaluje některé systémy

Potíže po instalaci nejnovější opravy pro systém Windows 10 hlásí uživatelé i jinde. Nejčastěji si stěžují na zpomalené reakce, výjimkou ale nejsou ani situace, kdy počítač po provedení restartu nelze ovládat klávesnicí ani myší.

„Instaloval jsem aktualizaci KB4493509. Po restartu se několik minut zobrazovala jen přihlašovací obrazovka (což není obvyklé – na mém SSD to trvá jen několik sekund), než jsem se dostal na plochu. Odinstaloval jsem aktualizaci a problém je pryč,“ uvádí další nespokojený uživatel.

O víceméně stejné problémy se na fóru Microsoft Community podělil Reinhold Thomas Nagel. I jemu pomohla k funkčnímu systému odinstalace záplaty KB4493509. Na identické potíže si stěžují také uživatelé diskuzního fóra Windows Ten Forums.

Problémy s některými antiviry

Dle dalších zdrojů způsobují poslední záplaty pro Windows 10 a Windows 7 potíže s některými antivirovými programy. Tentokrát se však nejedná jen o záplatu KB4493509, ale i některé další, které byly v úterý vypuštěny do světa.

Například Avast na svých stránkách podpory zmiňuje, že kumulativní aktualizace (KB4462223, KB4493472, KB4493448, KB4464520, KB4462230 a KB4493435) společnosti Microsoft způsobují problémy s výkonem na počítačích se systémem Windows, zejména verze 7.

Také Avira na svém webu radí uživatelům, aby při problémech s výkonem odinstalovali v případě Windows 10 záplatu KB4493509 a na Windows 7 odebrali aktualizace KB4493472 a KB4493448. Vývojáři již slíbili vydání opravy, která by měla potíže na strojích s jejich antivirem eliminovat.

Diskuze (134) Další článek: Disney+ přijde v listopadu. Proti Netflixu jde se Star Wars i Simpsonovými

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Windows 7, Avast, YouTube, Aktualizace, Reddit, Restart, Windows Latest, Zamrzání, Microsoft Community, Příčina, Potíž, Systém, Window, Uživatelé, Záplata, Nainstalování


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu