Duální rozbočovač za cenu obyčejného

Novinkou v nabídce české firmy VaNet je rozbočovač D-link, který podporuje 10megabitový i 100megabitový Ethernet, a lze jej osadit 4 až 24 porty.

To by byla česká firma VaNet blázen, aby dávala něco zadarmo, natož síťové prvky od jejich největšího tchajwanského výrobce, firmy D-link.

Novinkou je rozbočovač D-link, který podporuje 10megabitový i 100megabitový Ethernet, a lze jej osadit 4 až 24 porty. VaNet uvádí, že tento duální 10/100Mb/s rozbočovač pro Ethernet dodává na náš trh za cenu normálního rozbočovače. Lze do něj navíc přidat optický modul, a sice jako port i jako tzv. media konvertor pro páteřní rozvody do 100megabitového Ethernetu.

D-link je podle údajů světovou jedničkou ve výrobě neřiditelných rozbočovačů. Používá smíšené americké a tchajwanské technologie a má k dispozici ucelenou řadu síťových komponent s mnohaletou garancí — například na výše zmíněný duální rozbočovač dává pětiletou záruku. Zákazník, který si jej pořídí pro postupný přechod od 10Mb/s Ethernetu, si snadno spočítá, že mu záruka poběží ještě daleko za hranicí morální životnosti zařízení.

D-link má ve svém programu síťové prvky od karet až po směrovače pro 10/100Mb/s Ethernet a pro přepínaný Ethernet. V síťových kartách, které jsou mimochodem velmi stabilní, používá čipy od původní síťové divize firmy Digital Equipment. Přesto D-link již vyvíjí i vlastní čip — první testy ukázaly rovněž velkou stabilitu, ale při logicky nižší ceně.

Váš názor Další článek: Už mám zase pomalý počítač...

Témata článku: Pětiletá záruka, Síťové karty, Síťová karta, Ethernet, Cena, Optický modul, D-Link

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost