Microsoft | Testy | Surface

Druhá generace Surface Go: Mininotebook od Microsoftu má větší displej [test]

  • Nově dostanete na výběr ze dvou procesorů
  • Dražší verze umí LTE
  • V rámci malých tabletů zaujme skvělá ergonomie

Plusy

  • Skvělý displej
  • Pasivní chlazení
  • Příkladná ergonomie

Minusy

  • Výkon procesoru
  • Drahé příslušenství
7/10
Hodnocení

Miniaturní tablet Surface Go jsem recenzoval už na sklonku roku 2018, nyní přichází jeho druhá generace. Vnější rozměry zůstávají stejné, můžete použít i klávesnici z první generace, především se zlepšil displej a aktualizovaly vnitřní komponenty.

Microsoft Surface Go 2

Pentium 4425Y 1,7 GHz ● 8 GB LPDDR3 ● 10", 1920 × 1280 IPS, lesklý dotykový + pero (jas 380 nitů, přesnost sRGB dE 0,84) ● 128 GB SSD ● audio, USB-C, Surface Connect konektor, čtečka microSD ● 5Mpx kamera vpředu (FullHD video, Windows Hello), 8Mpx vzadu● 802.11ax+ BT 5.0 ● 26,9 Wh ● tablet: 24,5 × 17,5 × 0,83 cm ● 786 g včetně klávesnice ● Windows 10 S (přepnutelné na Home)

Cena: 17 490 Kč
Klávesnice: 3 490 Kč, stylus: 2 490 Kč

Hlavní novinkou je tady mírně větší displej. Úhlopříčka vzrostla jen o půl palce, ale především se díky tomu ztenčily rámečky okolo displeje, který nyní sahá těsně až k přichycené klávesnici. Použitelnější je také rozlišení 1920 × 1280 bodů. Stále tedy poměr stran 3:2, ale i v režimu tabletu na výšku máte k dispozici pro procházení webů docela běžné rozlišení s šířkou 1280. Displej se také stále může chlubit špičkově přesnou kalibrací a vysokým jasem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Příslušenství si můžete sladit do jednotného barevného provedení. Pro připojování zůstává magnetický Surface konektor a USB-C

Dva procesory: pomalý nebo pomalejší

Uvnitř potom nově dostanete bezdrátovou síť Wi-Fi 6 a nepatrně rychlejší procesor – Pentium 4425Y. První generaci jsem vytýkal rychlost procesoru Pentium 4415Y a tady svůj názor popravdě nezměním.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Diskuze (4) Další článek: Microsoft v zámoří nabízí propojení banky s domácím Excelem. To by se nám líbilo i v Evropě

Témata článku: Microsoft, Testy, YouTube, Video, Notebooky, Microsoft Office, SSD, Wi-Fi, Klávesnice, Tablety, Surface, LTE, Microsoft Surface, Procesor, Konfigurace, Přívod, Crystal disk Mark, Surface go, Sky diver, DIS, Solitair, Popp, Surface Pen, Pentium, MINI +, Notebooky na Heureka.cz