Video | Dropbox | Úložiště

Dropbox se chce zalíbit tvůrcům videa. Nabídne unikátní sdílení komentářů k videím ve skupině

Dropbox se chce zalíbit tvůrcům videa. Nabídne unikátní sdílení komentářů k videím ve skupině

Dropbox je sice znám především jako cloudové úložiště, nicméně v rámci snahy o prosazení se ve firemním segmentu postupně přidává nové funkce. Integruje se například se službami třetích stran, jako jsou Google G Suite, Google Cloud Identity, Salesforce, Microsoft Office a mnohé další.

Dropbox tak nabízí nejen ukládání a jednoduché sdílení souborů, ale také nástroje pro vyšší produktivitu. Aktuální novinka udělá radost především těm, kdož se zabývají tvorbou digitálních médií – zejména filmů a podcastů.

Novinka pro tvůrce videí

Již nějakou dobu Dropbox pracuje s platformami pro sdílení videa, jako je například Vimeo, integruje online editační program WeVideo a platformu pro spolupráci Remark. Teď se ale v tomto směru vydává vlastní cestou, jejímž cílem je lepší podpora procesu cloudové spolupráce.

Funguje to v podstatě prostě: v rámci platformy mohou jednotliví uživatelé, podílející se na tvorbě, přidávat komentáře k určitému času ve videu či zvuku. Mohou tak připomínkovat provedené úpravy nebo přicházet s novými nápady.

Klepněte pro větší obrázek
Komentáře pro spolupráci při editaci videí

Ve své podstatě je to podobné, jako revize dokumentů v pokročilých textových editorech. Stejně, jako v nich lze vkládat poznámky k určitým částem textu, je nyní v Dropboxu možné komentovat konkrétní pasáž videa nebo hudby. Editor tak například může vložit komentář, že označený úsek bude nutné vystřihnout.

Smyslem nové funkce je jednodušší spolupráce na tvorbě multimediálního obsahu, aniž by účastníci museli opouštět prostředí Dropboxu a využívat jinou komunikační platformu. Podobně, jako u ostatních souborů, lze pomocí @zmínek označovat účastníky, jichž se komentář týká.

Produktivní komentáře

Podobnou funkci nabízí například video portál Vimeo, kde je možné odeslat zpětnou vazbu k určitému místu na časové ose. Komentování v Dropboxu však funguje nezávisle na jakékoli další platformě.

Provozovatelé v oficiálním prohlášení tvrdí, že dvě třetiny filmů, které se představí příští týden na Sundance Film Festival, byly vytvořeny s pomocí Dropboxu, takže tato funkce bude pravděpodobně přijata velmi kladně.

Zbývá podotknout, že přidávat komentáře může kdokoli, kdo má účet Dropbox. Novou funkci však podporují pouze videa sdílená prémiovými účty – například Dropbox Professional nebo Dropbox Enterprise. K dispozici je ve webovém rozhraní a v aplikaci pro iOS, podpora na Androidu prý přijde brzy.

Váš názor Další článek: Jak bezpečně platit kartou na internetu? Vyzkoušejte virtuální či jednorázové

Témata článku: Video, Microsoft Office, Google, Cloud, Android, Dropbox, iOS, Komentář, Úložiště, Příští týden, Platforma, Webové rozhraní, Dobrá podpora, Video vimeo, WeVideo, Určitý čas, Vimeo, Třetí strana, Editační program, Určité místo, Zpětná vazba, Určitá část, Časová osa, Oficiální prohlášení, Ostatní soubor


Určitě si přečtěte

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 75

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 50

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

** Během pár týdnů přijdou na trh výkonnější notebooky ** Čím dražší notebook vybíráte, tím víc se vám změní nabídka ** Také lehké notebooky budou téměř herní

Tomáš Holčík | 49Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky