Dropbox se chce zalíbit tvůrcům videa. Nabídne unikátní sdílení komentářů k videím ve skupině

Dropbox se chce zalíbit tvůrcům videa. Nabídne unikátní sdílení komentářů k videím ve skupině

Dropbox je sice znám především jako cloudové úložiště, nicméně v rámci snahy o prosazení se ve firemním segmentu postupně přidává nové funkce. Integruje se například se službami třetích stran, jako jsou Google G Suite, Google Cloud Identity, Salesforce, Microsoft Office a mnohé další.

Dropbox tak nabízí nejen ukládání a jednoduché sdílení souborů, ale také nástroje pro vyšší produktivitu. Aktuální novinka udělá radost především těm, kdož se zabývají tvorbou digitálních médií – zejména filmů a podcastů.

Novinka pro tvůrce videí

Již nějakou dobu Dropbox pracuje s platformami pro sdílení videa, jako je například Vimeo, integruje online editační program WeVideo a platformu pro spolupráci Remark. Teď se ale v tomto směru vydává vlastní cestou, jejímž cílem je lepší podpora procesu cloudové spolupráce.

Funguje to v podstatě prostě: v rámci platformy mohou jednotliví uživatelé, podílející se na tvorbě, přidávat komentáře k určitému času ve videu či zvuku. Mohou tak připomínkovat provedené úpravy nebo přicházet s novými nápady.

Klepněte pro větší obrázek
Komentáře pro spolupráci při editaci videí

Ve své podstatě je to podobné, jako revize dokumentů v pokročilých textových editorech. Stejně, jako v nich lze vkládat poznámky k určitým částem textu, je nyní v Dropboxu možné komentovat konkrétní pasáž videa nebo hudby. Editor tak například může vložit komentář, že označený úsek bude nutné vystřihnout.

Smyslem nové funkce je jednodušší spolupráce na tvorbě multimediálního obsahu, aniž by účastníci museli opouštět prostředí Dropboxu a využívat jinou komunikační platformu. Podobně, jako u ostatních souborů, lze pomocí @zmínek označovat účastníky, jichž se komentář týká.

Produktivní komentáře

Podobnou funkci nabízí například video portál Vimeo, kde je možné odeslat zpětnou vazbu k určitému místu na časové ose. Komentování v Dropboxu však funguje nezávisle na jakékoli další platformě.

Provozovatelé v oficiálním prohlášení tvrdí, že dvě třetiny filmů, které se představí příští týden na Sundance Film Festival, byly vytvořeny s pomocí Dropboxu, takže tato funkce bude pravděpodobně přijata velmi kladně.

Zbývá podotknout, že přidávat komentáře může kdokoli, kdo má účet Dropbox. Novou funkci však podporují pouze videa sdílená prémiovými účty – například Dropbox Professional nebo Dropbox Enterprise. K dispozici je ve webovém rozhraní a v aplikaci pro iOS, podpora na Androidu prý přijde brzy.

Váš názor Další článek: Jak bezpečně platit kartou na internetu? Vyzkoušejte virtuální či jednorázové

Témata článku: Video, Google, Cloud, Microsoft Office, Android, iOS, Dropbox, Úložiště, Komentář, Vimeo, Webové rozhraní, Určitý čas, Video vimeo, Určité místo, Nová funkce, Provedená úprava, Oficiální prohlášení, Platforma, Jednoduché sdílení, Dobrá podpora, Vysoká produktivita, Multimediální obsah, Zpětná vazba, Sdílení, Remark


Určitě si přečtěte

Jak zjistit majitele vozu podle registrační značky (SPZ)
Ondřej Králík
Tipy
Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Marek Lutonský
Rodokmen
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 174

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 76

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10