Cloud | Úložiště | Dropbox

Dropbox přichází s dalším omezením pro bezplatné účty – povolí jen 3 připojená zařízení

Dropbox přichází s dalším omezením pro bezplatné účty – povolí jen 3 připojená zařízení

Cloudový disk Dropbox až dosud limitoval neplatící zákazníky pouze notně omezeným prostorem – úložiště účtů Dropbox Basic bylo „zastropováno“ hranicí 2 GB. Nyní přichází další ne právě příjemné omezení pro ty, kteří nechtějí platit.

Dropbox původně přidal novou podmínku v tichosti, nicméně poté, co si jí všimla zahraniční média, ji zmiňuje o něco transparentněji na stránkách své nápovědy. Konkrétně jde o omezení maximálního počtu současně připojených zařízení.

Proč platit za Dropbox?

Až dosud v tomto směru Dropbox uživatelům bezplatné varianty nestanovoval žádné podmínky. Od března však platí, že najednou mohou být připojena maximálně tři zařízení. To udělá vrásky na čele uživatelům, kteří synchronizují soubory mezi počítačem, notebookem a několika mobilními telefony či tablety.

Uživatelé placených programů Plus a Professional limit na počet současně připojených zařízení stanoven nemají. V praxi to tedy znamená, že pokud potřebujete přes cloud synchronizovat více přístrojů, budete muset sáhnout do peněženky.

K výhodám placených tarifů patří primárně větší prostor – v případě programu Plus za 8,25 eur měsíčně (asi 210 Kč) je to 1 TB a u tarifu Professional pak 2 TB za 16,58 eur měsíčně (cca 430 Kč). Kromě toho dostávají platící zákazníci například offline synchronizaci, prioritní podporu a možnost vymazání vzdáleného zařízení.

Maximálně tři zařízení

Na stránkách nápovědy je uvedeno, že v případě dosažení limitu lze určit, která tři zařízení budou propojena s vaším účtem. V takové situaci je nutné nejprve odpojit zařízení, která na svém účtu nechcete, a poté připojit ta, s nimiž potřebujete Dropbox synchronizovat.

Správu připojených zařízení lze provádět ve webové administraci, kde po klepnutí na ikonu účtu přejdete do sekce Settings. Zde na záložce Security v části Devices můžete vidět a odebírat připojené počítače, tablety a mobilní telefony.

Pokud jste uživateli verze Basic a do března tohoto roku jste ke svému účtu připojili více než tři přístroje, omezení se na ně nevztahuje. Další zařízení ale nebude možné připojit a v takové situaci buď budete muset nějaká odstranit, nebo přejít na placený tarif.

Diskuze (54) Další článek: IBM trénovalo svůj software na fotkách z Flickeru. Lidí na snímcích se ale nezeptalo, a tak má problém

Témata článku: Cloud, Úložiště, Dropbox, Settings, Zařízení, Uživatelé, Bezplatný účet, Basic, Omezení, Účet, Security, Tarif, Připojené zařízení


Určitě si přečtěte

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

** Legálních služeb pro sledování filmů je celá řada, využít můžete předplatné či platbu za film ** Ceny jsou u mnohých velmi rozumné, limitem je pouze nabídka titulů ** České služby mají i dabované filmy, u zahraničních často chybí i české titulky

Vladislav Kluska | 44

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 77

Boeing 787 překonal při běžném letu s cestujícími rychlost zvuku. Jak je to možné?

Boeing 787 překonal při běžném letu s cestujícími rychlost zvuku. Jak je to možné?

** Let Virgin Atlantic z Los Angeles do Londýna vzbudil rozruch ** Dle webu na sledování leteckého provozu překonal rychlost zvuku ** Skutečnost je ale trochu jiná, neboť všechno je relativní

Karel Kilián | 22

Jak je na tom baterie ve vašem notebooku? Otestujte si ji!

Jak je na tom baterie ve vašem notebooku? Otestujte si ji!

** Životnost akumulátorů není neomezená a jednoho dne přijde konec ** Otestovat stav baterie můžete pomocí celé řady nástrojů ** Případné problémy díky nim odhalíte dřív než bude pozdě

Karel Kilián | 19