Byznys | Dropbox

Dropbox Paper se hodí pro online práci v týmech. Teď přichází s náloží novinek

Dropbox Paper se hodí pro online práci v týmech. Teď přichází s náloží novinek

Vývojář Sergio Almécija Rodríguez představil na blogu Dropboxu novinky ve službě Paper, určené ke spolupráci v reálném čase, přidělování a vedení seznamu úkolů a dalším týmovým činnostem. Zásadní změny se odehrály v tabulkách pro plánování projektů.

Dropbox Paper se snaží být společným pracovním prostorem pro týmovou spolupráci. Je k dispozici zdarma a lze ho používat buď s přihlášením do Dropboxu, nebo s účtem Google. K hlavním funkcím patří například ukládání a sdílení nápadů, plánování dalších kroků, integrace souborů a dokumentů, vytváření seznamů úkolů a komentování.

Vylepšení tabulek v Dropbox Paper

Sergio zahajuje svůj příspěvek slovy: „Nejde jen o to, co říkáte, ale také o to, jak to říkáte. A když koordinujete projekty s desítkami lidí napříč různými týmy, je to dvojnásob důležité.“ Dále konstatuje, že při rozdělování úkolů je důležité, aby je pověření zaměstnanci našli na jednom konkrétním místě.

Novinky vycházejí ze zpětné vazby od stávajících uživatelů, kteří aktivně používají tabulky k plánování projektů. Představené aktualizace mají za cíl usnadnit pohled na strukturu informací a zjednodušit práci na projektech.

Přehled nových funkcí

Sergio Almécija Rodríguez představuje následující zásadní novinky:

  • Chytřejší seznamy úkolů – do tabulek lze nyní přidávat úkoly, přidělovat je konkrétním členům týmu a nastavit jim termín splnění.
  • Možnost přidávání fotografií, grafů a jiných vizuálních prvků přetažením nebo vložením do tabulek.
  • Zvýraznění informací pomocí barev buněk – lze použít jednu z pěti různých barev pozadí na řádky nebo sloupce tabulky.
  • Nastavení stavu pomocí zvýrazněného textu – v nástroji pro zvýraznění textu je nová paleta barev, použitelná v rámci tabulek i mimo ně.
  • Řazení podle záhlaví – tabulky lze pro snadnou organizaci řadit podle abecedy, čísel nebo dle data.

Uvedené nové funkce tabulek jsou již dostupné pro všechny uživatele Dropbox Paper. Pokud si je chcete vyzkoušet v praxi, stačí si otevřít ukázkový dokument obsahující tabulku, zobrazující novinky v akci.

Diskuze (3) Další článek: IKEA bude prodávat „robotický“ nábytek pro malé byty

Témata článku: Google, Byznys, Dropbox, Paper, Úkol, Hod, Komentování, Tabulka, Zvýraznění, Seznam, Plánování, Barva, Nálož, Seznam úkolů


Určitě si přečtěte

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky