Cloud | Dropbox | Úložiště

Dropbox má nový design. Má za cíl sdružovat všechno důležité pro práci

Dropbox nedávno představil nový ceník, na který nyní navazuje s přepracovaným designem i funkcemi. Již nechce být obyčejným cloudovým diskem, ale vaší branou do pracovního světa a sdružovat tak všechny důležité materiály i aplikace.

Firma nově uvedla desktopovou aplikaci, který umožňuje jak přístup k souborům, tak i napojení na další kancelářské aplikace. Snaží se tak být jakýmsi centrálním místem, přičemž hlavní zaměření je na týmy a spolupráci. Velkou pozornost se tak dostalo sdíleným projektům, které mohou obsahovat popisy se seznamem úkolů a další podrobnosti, stejně jako připnuté soubory. Vše ostatní jsou dostupné v klasických složkách.

Možné je přidat i odkazy na webové stránky včetně cloudových dokumentů – nezáleží tak, zda používáte klasické Office či jejich online verze třeba od Googlu. Přímé integrace se dočkala i populární služba Slack, do které je možné okamžitě sdílet obsah. Podobně jsou integrovány i videokonference skrze Zoom.

Novinka je dostupná v předběžném přístupu skrze webové stránky Dropboxu.

Diskuze (18) Další článek: Mise GPIM: NASA brzy otestuje revoluční „zelené palivo“ pro kosmické lodě

Témata článku: Software, Google, Internet, Cloud, Dropbox, Úložiště, Slack, Design, Zoom, Soubor, DESI, DRO, Office, Webová stránka, Nový design, Aplikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5