Cloud | Dropbox

Dropbox má jedenáct nových funkcí a zlepšováků. Využít je mohou i „neplatiči“

Po červencové aktualizaci Dropboxu se uživatelé tohoto cloudového úložiště dočkají několika užitečných novinek. Jedna ze starých funkcí bezplatných účtů se pak dokonce vrací po dlouhých pěti letech.

Na webu bude možné převádět soubory do jiných formátů. Na vstupu je asi 30 různých typů kancelářských nebo grafických souborů, na výstupu pak vždy JPEG, PNG a ve většině případů i PNG. Přijde-li někomu užitečné uložit diplomku v .docx jako ztrátově komprimovaný obrázek v JPEGu, bude mít tu možnost i bez stahování a ručního převodu.

Tvůrci na webu rovněž redesignovali navigaci a také sloupec s podrobnostmi souboru, který zobrazuje náhled a užitečná metadata. Zjednodušili také vzhled miniokna v aplikacích pro Windows a Mac.

Je to rok od představení vlastního správce hesel. Až nyní se dočkal rozšíření pro webové prohlížeče, možnosti sdílet hesla s jinými uživateli a dokáže již ukládat i informace o kreditních a debetních kartách. Funkce Dropbox Passwords je v neomezené podobě dostupná u placených účtů, od dubna je i pro neplacený tarif Basic. U něj ale můžete uložit nanejvýš 50 položek.

Do bezplatných účtů se vrací i funkce pro automatické nahrávání fotek a videí z mobilu. V roce 2016 ji Dropbox zrušil, protože se kvůli ní mohla rychleji vyčerpat základní bezplatná kapacita (nyní 2 GB). Teď je to i možná důvod, proč se vrací. Uživatelé budou motivováni zaplatit.

Dropbox kromě toho slibuje, že nahrávání fotek do cloudu bude rychlejší a spolehlivější. Uživatelé si pak na mobilech budou moci zvolit i složky s obrázky, které se mají synchronizovat. Nejprve se tato možnosti objeví na iOS, později dorazí i na Android.

Došlo také na těsnější propojení s aplikací Zoom. Při videohovorech budou lidé moci skrz Dropbox Spaces jednoduše sdílet data a poznámky.

Diskuze (15) Další článek: Naprostá spoušť. Podívejte se na čerstvé letecké snímky obcí před a po průchodu tornáda

Témata článku: Cloud, Software, Windows, Android, iOS, Dropbox, JPEG, Soubor, Nová funkce, Basic, Neplatiči, Uživatelé, Mac, Aplikace, Cloudové úložiště, Funkce, Dropbox Passwords, ZlepšovákAssassin’s Creed Infinity bude online platforma se skoky napříč historií

Assassin’s Creed Infinity bude online platforma se skoky napříč historií

Další díl série by mohl fungovat jako neustále se vyvíjející online platforma.

Michal Maliarov
Assassin's CreedSpekulace
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace červenec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace červenec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, které se na světě nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
ND filtr: Nevíte, co to je? A možná ho potřebujete

ND filtr: Nevíte, co to je? A možná ho potřebujete

Ve fotografii může být světla nejen nedostatek, ale v mnoha situacích také přebytek. V příliš světelných podmínkách, kde už ani clona nestačí, je jediným řešením použití neutrálního šedého filtru.

Tomáš Vrabec
Technika
Doogee S97 Pro je první telefon s integrovaným laserovým měřičem vzdálenosti

Doogee S97 Pro je první telefon s integrovaným laserovým měřičem vzdálenosti

** V telefonech už jsme viděli leccos – od projektoru po termomakeru ** Nový Doogee S97 Pro přichází s laserovým měřičem vzdálenosti ** Kromě něj nabídne mimořádně velkou baterii s kapacitou 8500 mAh

Karel Kilián
DoogeeZvýšená odolnostChytrý telefon
Starfield bude "Han Solo simulátorem" v nekonečném vesmíru

Starfield bude "Han Solo simulátorem" v nekonečném vesmíru

Skyrim mezi hvězdami je jen velmi zjednodušený popis chystané hry Bethesdy.

Michal Maliarov
StarfieldBethesda