Dropbox | Heslo

Dropbox chystá šest zajímavých novinek. Vyvolení už je mají

Populární cloudové úložiště včera představilo několik novinek, kterými potěší stávající uživatele a možná naláká nějaké nové. Dropbox se zaměří na rodiny a konečně přinese funkce, které jsme si dlouho přáli.

Firma nejprve oficiálně oznámila, že chystá vlastní správce hesel. O něm jsme psali již začátkem měsíce a teď jsme se bohužel nedočkali prakticky žádných nových informací. Služba bude dostupná pro předplatitele účtů Plus a v současné betě je jen na pozvánky. Alespoň už ale víme, že kromě Androidu a iOS nabídne Dropbox Passwords i aplikace pro Windows a macOS.

Po vzoru konkurenčních cloudů chystá Dropbox funkci Vault, neboli zvláštní složku chráněnou PINem. Citlivé dokumenty uložené v osobním trezoru bude možné sdílet i ostatními uživateli. Novinka je rovněž jen v omezené betě a pro uživatele tarifu Plus.

Dropbox konečně bude zálohovat/synchronizovat i ostatní systémové složky jako Plochu, Dokumenty nebo Stažené, nikoliv jen vlastní určenou složku. Funkce je aktuálně v betaverzi a fungovat bude jak s bezplatným účtem Basic, tak i placenými Plus a Professional. Dostupná bude zatím jen na Windows a macOS.

K placeným účtům mimochodem přibyde nový nazvaný prostě Family. Nabídne 2TB úložiště rozdělené až mezi šest uživatelů. Každý bude mít vlastní soukromé složky, ale pochopitelně mohou využít i sdílených prostor. Rodinný tarif je zatím jen na pozvánky, pro všechny bude dostupný až v průběhu roku.

Šikovnou kancelářskou novinkou bude elektronické podepisování dokumentů přímo v prostředí Dropboxu. Novinka se v betaverzi pro vybrané uživatele začne testovat v nadcházejících týdnech. Firma využívá certifikáty HelloSign.

A nakonec přichází tzv. App Center. Místo, kde budou vidět všechny aplikace a služby třetích stran, které lze s Dropboxem integrovat. V katalogu je jich již několik desítek, mezi nimi kancelářské balíky Office 365 nebo Zoho Office či týmové nástroje jako Slack, Zoom apod. Integrace jsou ale starou záležitostí. Nový je skutečně jen jejich centrální katalog.

Diskuze (14) Další článek: Lego Mindstorms Robot Inventor: Konečně nová stavebnice Lega pro pokročilé programování

Témata článku: Software, Cloud, Windows, Android, Betaverze, iOS, Dropbox, Úložiště, Slack, Heslo, Novinka, Family, Vault, Vyvolení, Dokument, Uživatelé, Basic, Složka, Zoho Office, Plus, Beta, Zajímavá novinka, Windows a macOS

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11