Heslo | Dropbox

Dropbox chystá šest zajímavých novinek. Vyvolení už je mají

Populární cloudové úložiště včera představilo několik novinek, kterými potěší stávající uživatele a možná naláká nějaké nové. Dropbox se zaměří na rodiny a konečně přinese funkce, které jsme si dlouho přáli.

Firma nejprve oficiálně oznámila, že chystá vlastní správce hesel. O něm jsme psali již začátkem měsíce a teď jsme se bohužel nedočkali prakticky žádných nových informací. Služba bude dostupná pro předplatitele účtů Plus a v současné betě je jen na pozvánky. Alespoň už ale víme, že kromě Androidu a iOS nabídne Dropbox Passwords i aplikace pro Windows a macOS.

Po vzoru konkurenčních cloudů chystá Dropbox funkci Vault, neboli zvláštní složku chráněnou PINem. Citlivé dokumenty uložené v osobním trezoru bude možné sdílet i ostatními uživateli. Novinka je rovněž jen v omezené betě a pro uživatele tarifu Plus.

Dropbox konečně bude zálohovat/synchronizovat i ostatní systémové složky jako Plochu, Dokumenty nebo Stažené, nikoliv jen vlastní určenou složku. Funkce je aktuálně v betaverzi a fungovat bude jak s bezplatným účtem Basic, tak i placenými Plus a Professional. Dostupná bude zatím jen na Windows a macOS.

K placeným účtům mimochodem přibyde nový nazvaný prostě Family. Nabídne 2TB úložiště rozdělené až mezi šest uživatelů. Každý bude mít vlastní soukromé složky, ale pochopitelně mohou využít i sdílených prostor. Rodinný tarif je zatím jen na pozvánky, pro všechny bude dostupný až v průběhu roku.

Šikovnou kancelářskou novinkou bude elektronické podepisování dokumentů přímo v prostředí Dropboxu. Novinka se v betaverzi pro vybrané uživatele začne testovat v nadcházejících týdnech. Firma využívá certifikáty HelloSign.

A nakonec přichází tzv. App Center. Místo, kde budou vidět všechny aplikace a služby třetích stran, které lze s Dropboxem integrovat. V katalogu je jich již několik desítek, mezi nimi kancelářské balíky Office 365 nebo Zoho Office či týmové nástroje jako Slack, Zoom apod. Integrace jsou ale starou záležitostí. Nový je skutečně jen jejich centrální katalog.

Diskuze (14) Další článek: Lego Mindstorms Robot Inventor: Konečně nová stavebnice Lega pro pokročilé programování

Témata článku: Windows, Software, Cloud, Android, iOS, Heslo, Úložiště, Dropbox, Betaverze, Slack, Zoho Office, DRO, Novinka, Uživatelé, Zajímavá novinka, Windows a macOS, Dokument, Vault, Dropbox Passwords, Basic, Novi, Beta, Vyvolení, Family, SložkaDuel procesorů pro náročné hráče: Intel Core i7-11700F vs. Ryzen 5 5600X

Duel procesorů pro náročné hráče: Intel Core i7-11700F vs. Ryzen 5 5600X

Ve hrách zatím špičkové procesory s dvanácti nebo šestnácti jádry příliš nevyužijete. Lepší je mít vyšší výkon na jádro při nižším, ale dostatečném počtu jader. Oba testované procesory to skvěle splňují.

Adam Vágner
DuelProcesory
Jak jsme testovali powerbanky s kapacitou 20 000 mAh
Antonín Trčálek
PowerbankaTesty
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
Hry zadarmo, nebo se slevou: halloweenské akce a Among the Sleep zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: halloweenské akce a Among the Sleep zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce