Dream PC 2002: Super LYNX pod lupou

15. července 2002
Skener na doma SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Dovolte abychom vám dnes představili prvního kandidáta na titul Dream PC, počítač ze stáje LEVI s procesorem AMD Athlon XP 2200+.
Kapitoly článku
 

Náš úvodní článek zahajující projekt Dream PC vyvolal obrovskou diskuzi. Pravděpodobně jsme se dopustili nepřesné formulace cíle projektu Dream PC. Našim cílem bylo vedle sebe postavit dva počítače s procesory odlišné značky a vybrat z nich ten lepší. Vítězný počítač následně dostane titul Dream PC.

Článek vyvolal natolik velký zájem ze strany firem, že jsme se rozhodli pořádat soutěž o titul Dream PC každý rok. Ročník 2002 proto berte jako pilotní.

Super LYNX

Počítač od firmy LEVI má několik atypických prvků:

  • PC je celkově provedeno v černé barvě s hliníkovými prvky
  • Do case je laserem vyřezáno logo AMD
  • Vnitřek case je osvětlen zelenou zářivkou

Při našich testech jsme nechali počítač posoudit po stránce vzhledu několika rozdílnými lidmi. Počítač působí mohutným a majestátným dojmem, nejvíce zaujal LCD monitor a zelená zářivka uvnitř počítače.

Obal PC tvoří case Coolermaster ATC710, která má přední 5,25 a 3,5 pozice chráněné uzamykatelnými hlinikovými dvířky. Upozornil bych, že case je určena pro servery, proto ani neobsahuje tlačítko restart. Od běžných case se liší velikostí (výška 45,5 cm, šířka 20,5 cm, hloubka 55,2 cm) a na hlinikovou case nadměrnou hmotností (12 kg). Cena case se blíží 20 000 Kč. Pouze přední část case je z hliníku, zbytek je vyrobeno z klasického plechu. Velkou výhodou case jsou spodní stabilizační nožky.

V přední části PC je umístěna DVD a DVD+RW jednotka, zajímavostí je upravený panel Sound Blaster Audigy s malými potenciometry. Počítač má pouze jedno tlačítko Power a modrou ledku indikující chod systému. V zadní části počítače jsou dva otvory na ventilátory, z níchž je jen jeden použit. Za zmínku stojí, že počítač není vybaven standarním zdrojem, ale 350 W Enermaxem s možností regulace otáček.

Chlazení sestavy zajištují 3 ventiátory: In-take umístěný ve spodní části počítače pod disky, out-take u procesoru a regulovatený ventilátor ve zdroji Enermax. Na všechny ventilátory byly umístěny odpory, které snižují rychlost otáčení ventilátor. Ve výsledku byl počítač velmi tichý, přetože se uvnitř systému nacházelo celkově 8 ventilátorů (CPU, northbridge, 2x grafická karta, 2x case a 2x zdroj)

Počítač byl složen přecizně, nenaleznete kabely navíc nebo nedotáhnuté šroubky. Posuďte sami.

Atypickou záležitostí tohoto počítače je modovaný case, který má laserem vyřezané logo AMD. Uvnitř je zelená zářivka osvětlující vnitřní část PC.

Témata článku: Heat, Tichý počítač, Velký dopad, Lupo, Hard Disk, Pipa, Super, TV Tuner, Lumen, Lynx, Raid, LCD TV, Dream, Přední část, Velký monitor, Zelené tlačítko, Speciální anténa, Case, Macha, Platinum, Speciální stojan, Crystal, Síťová jednotka


Určitě si přečtěte

Čekali jsme skoro šest let. Android Auto jede do Česka i na Slovensko
Lukáš Václavík
Android AutoNavigaceGoogle
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 44

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Můžete mít dvakrát rychlejší VDSL? Mapa Cetinu ukazuje, kde je dostupný bonding
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní