Drb týdne: Hewlett-Packard chtěl koupit SGI?

Že by šel bývalý korunní princ HP jen vyzkoušet terén? Spojení HP a SGI dává smysl - ale také to můž být bublina.
Akcie firmy Silicon Graphics padají do nebezpečných nížin - při jedné a půl miliardy dolarů tržní kapitalizace se nelze vůbec divit, že okolo chodí mlsní investoři. SGI je dnes evidentně finančně podceněná, protože jí investoři nedůvěřují a očekávají, zda se jí podaří efektně vstoupit do grafického světa na PC. Poslední "drb" tedy zněl, že SGI chce koupit firma Hewlett-Packard, přičemž už padala jakási čísla.

Pohlcení SGI by pro Hewlett-Packard určitě mělo význam. Firmy jsou jednak "kompatibilní" (obě dělají Unix, mají podobné zákazníky, obě budou portovat na Merced), a SGI má technologie, které HP nemá - špičkovou superpočítačovou architekturu a vynikající pozici v této oblasti, a špičkovou 3D grafiku, kterou Hewlett-Packard poněkud neslavně opustil. Pikantní navíc je, že šéfem SGI se nedávno stal Rick Beluzzo, dřívější muž č. 2 u HP, považovaný za nástupce stárnoucího Platta. Takže nevím: šlo by o návrat ztraceného syna nebo o pomstu?

Ve světle těchto zvěstí akcie SGI okamžitě poskočily, ale pak zase začaly klesat, tak, jak zvěsti utichají. Nicméně nic není vyloučeno či pohřbeno - žádná z obou firem akvizici zatím nijak hlasitě nevyvrací.

Váš názor Další článek: Windows NT a VELMI velké disky: co s tím?

Témata článku: Hewlett Packard (HP), SGI, Pack, Nástupce

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů