harrym
24. 3. 2015 • 22:44

Tak jasně, určitě to bude tak kryštálovo jasné jako pojem "výměna vedení technické infrastruktury", který by měl teoreticky usnadnit přebudovávání silových sítí tak, že by nebylo třeba žádat o územní rozhodnutí. Ale přesto ho stavební úřady předepisují v daných situacích dál, jako kdyby se nechumelilo... A MMR nad tím vším zaujímá pozici mrtvého brouka s vysvětlivkou, že oni zajišťují jen metodickou nápomoc těmto úřadům, nic víc.

Mysel_1
24. 3. 2015 • 9:04

Polovina rozpoctu Eurosajuzu jde do zemedelskych dotaci. Tak proc nevyhodit tu druhou polovinu naprosto neucelne oknem treba pomoci takovych taskaric, jako je tahle? Nicemu to nepomuze, ale damy a panove z Brusele budou mit radost, jak tem svetlym zitrkum hrozne pomohli. Misto toho ten nas spolek posilaji velkym supem do kopru..

Myskar
24. 3. 2015 • 8:31

Tak to já mám už dneska i na chatě na vesnici 😀 Tam mi to jede přes wifi místního poskytovatele přes 50Mbits a jde to i bez nějakých dotací a už přes 2 roky.

Jan-X-Stihomam
Jan-X-Stihomam
23. 3. 2015 • 19:31

Další tunel? Po "solárních baronech" přijdou "internetoví baroni" ?
Holt se to zase všechno rozkrade a obyvatelé malých měst a vesnic pojedou hlemýždí internet na starých měděných kabelech a přetížených wifinách tak jako doposud.Rozhodně není v zájmu Kellnerfoniky O2 mít vysokorychlostní konkurenci.

Net.Xtreme
23. 3. 2015 • 14:53

Minimálně velká města by měla mít systém kolektorů, kde nebude problém přidat nebo vyměnit kabel, výkopové ve městě jsou časově (získat všechna povolení a podkaldy) i finančně náročné, a nakonec to dopadne tak, že konkurence chybí, protože na nový kabel není možné sehant povokení a konkurence své kabely nezpřístupní.
Další věcí je napojení developerů na poskytovatele internetu. Vynucené smlouvy na dlouhou dobu bez možnosti výpovědi...Docela by mě zajímalo, u koho tyto peníze skončí, protože jedna věc je mít možnost rychlého připojení a druhou za kolik.

Určitě si přečtěte

Články odjinud