Hardware | Testy | Články z Computeru | Grafické karty

Dostupný základ na solidní hraní: Test grafické karty MSI Radeon RX 5700 XT Mech OC

Nepochybuji o tom, že se Radeon RX 5700 XT Mech díky tomu, že patří k nejlevnějším modelům řady RX 5700, stane součástí mnoha herních sestav. Ale za vynikající poměr cena/výkon zaplatíte jinak.

Radeon RX 5700 XT využívá plně aktivní čip Navi 10 s 2 560 stream procesory, 64 ROP, 160 texturovacími jednotkami a 8 GB pamětí GDDR6 s rychlostí 14 Gb/s. Referenční RX 5700 XT má základní takt čipu 1 605 MHz, typický herní takt 1 755 MHz a maximální takt s boost má být kolem 1 905 MHz.

U RX 5700 XT Mech OC láká výrobce na tovární přetaktování – udávaný základní takt je zvýšený na 1 670 MHz, herní takt na 1 815 MHz a maximální takt s boost na 1 925 MHz. V praxi ale můžeme o nějakém přetaktování mluvit stěží, takty čipu se pohybují na obdobných hodnotách jako u referenčního Radeonu.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Hardware, AMD, Testy, Intel, Články z Computeru, Grafické karty, Gigabyte, MSI, AVP, Pár stokorun, Boost, Super Gaming X, Mech, Grafická karta, Zak, GeForce, Hlučnost, Mech OC, Radeon, Gaming OC, Seasonic Prime SSR, Chlazení, Čip, Takt, MHzGoogle končí se soubory APK. Obchodu Play to pomůže, ale ostatním nadělá vrásky
Martin Miksa
Obchod s aplikacemiGoogle PlayMobilní aplikaceAndroid
Microsoft Store dostane hromadu novinek. Teď už se snad opravdu naplní aplikacemi

Microsoft Store dostane hromadu novinek. Teď už se snad opravdu naplní aplikacemi

** Store se otevře téměř všem aplikacím, které stahujeme z webu ** Vývojáři mají volnost i v tom, jak se za aplikace bude platit ** Windows 11 navíc budou podporovat aplikace pro Android

Lukáš Václavík
Windows 11Microsoft StoreWindows 10