Testy | Notebooky | Články z Computeru

Dostupné hraní: Test herního notebooku Lenovo Legion Y540-15IRH za 22 tisíc korun

Výkonný procesor i grafika, tenké rámečky a příznivá cena. Nový Legion Y540 má hráčům, kteří mají hlouběji do kapsy, rozhodně co nabídnout.

Notebook Lenovo Legion Y540 zaujme už na první pohled svými tenkými rámečky okolo displeje, a to jak po bocích, tak nahoře. Díky tomu se může pochlubit i malými rozměry a příznivou tloušťkou i hmotností. Jde přitom o herní stroj, jehož výkon má stačit na hraní i moderních titulů při rozlišení Full HD.

Když notebook uchopíte do rukou, zjistíte, že je velmi pevný, základna se při uchopení za roh nijak neprohýbá a také víko chrání displej na jedničku. Potěší i všudypřítomné matné povrchy a na horní straně základny příjemný měkčený plast.

Víko lze snadno otevřít jen jednou rukou, a to až do téměř 180°, takže notebook poskytne dostačující variabilitu. Trochu větší je jen hloubka notebooku, protože je základna o 23 mm delší než víko. Důvodem je přítomnost mohutnějšího chlazení než u běžného notebooku.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Testy, Notebooky, Intel, Nvidia, Články z Computeru, Wi-Fi, Acer, SSD, Dell, USB, Asus, Li-Ion, Lenovo, Hraní, GPU, Notebook, Rámeček, Lenovo Legion, LAN, Alan Turing, GeForce, Intel Coffee Lake, Acer Nitro, Word, LegionSociální sítě přerostly lidstvu přes hlavu, legislativa dohání rozjetý vlak. Pomohou decentralizované sítě?

Sociální sítě přerostly lidstvu přes hlavu, legislativa dohání rozjetý vlak. Pomohou decentralizované sítě?

Facebook, Twitter nebo YouTube jsou příklady toho, jak se soukromé společnosti často a rády pasují do role nezávislých soudců. Jejich monopolní postavení a vliv na společnost nemá žádný precedens, legislativa je přitom zoufale pozpátku.

Stanislav Janů