Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené myši, tiskárny, sluchátka a drobnosti

  • Počítačové příslušenství může být dobrý dárek
  • Ceny jsou teď nízké a je z čeho vybírat
  • Prohlédněte si tipy na dobré tiskárny, klávesnice, myši, reproduktory, ale i praktické drobnosti

Příslušenství k počítači je dobrý dárek pod stromeček. Potěší, je praktické a leckdy stojí jen pár stovek. Některé kusy jsou už dražší, ale v předvánočním čase se je vyplatí koupit kvůli konkurenčnímu boji e-shopů a z toho vyplývajících slev.

Nechte se proto inspirovat našimi tipy na počítačové příslušenství, které máme sami vyzkoušené a nezdráháme se ho doporučit. Doporučíme tiskárny, klávesnice, myši, reproduktory, ale i praktické drobnosti.


1. Drobné praktické příslušenství

Jeden kabel pro všechno: 3v1 PCI-282

Cena: 300 Kč

Jednu stranu kabelu zapojíte do počítače nebo nabíječky a magnetické protikusy mohou zůstat v telefonu či tabletu. K dispozici je Lightning, microUSB a USB-C. Tohle řešení jednak nahradí tři kabely a zároveň usnadní připojování a sníží namáhání konektoru.

Klepněte pro větší obrázek

Chladicí podložka: Zalman ZM-NS1000

Cena: 390 Kč

Je levná, přitom robustní, tichá a naklápěcí v širokém rozsahu. Tahle aktivní podložka poslouží jako stojan pro notebooky až do velikosti 15,6" a při plné zátěži je dokáže účinně chladit a tím utišit. Napájí se pouze z USB.

Klepněte pro větší obrázek

Přepěťová ochrana: Belkin SurgeStrip

Cena: 450 Kč

Základní ochrana počítače a jiné elektroniky připojené do sítě před možným přepětím v síti. Dělá se v různých provedeních. Pro příklad jsme vybrali osvědčené provedení od Belkinu formou prodlužovací šňůry se čtyřmi zásuvkami. Má kvalitní provedení, kontrolky a vypínač.

Klepněte pro větší obrázek

Externí vypalovací DVD mechanika: LG GP57EB40

Cena: 600 Kč

Praktický doplněk k modernímu notebooku. Možnost vypálit si CD či DVD se stále občas hodí, přitom je však zbytečné mít kvůli občasnému použití mechaniku integrovanou v notebooku.

Klepněte pro větší obrázek

Batoh na notebook: XD Design Bobby

Cena: 2 500 Kč

Batohů a tašek na notebooky je nepřeberné množství. Ty od XD Design se však odlišují na první pohled. Vypadají skvěle, jsou kvalitně zpracované a prošpikované vychytávkami. Model Bobby je navíc odolný proti proříznutí a zvnějšku nemá žádné viditelné kapsy – máte-li strach ze zlodějů, je to ideální volba. Nabízí se v různých barvách a velikostech.

Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (4) Další článek: Seznam.cz by se mohl zásadně proměnit. Viděli jsme pár exotických návrhů

Témata článku: Microsoft, Tipy, Xbox, Samsung, NAS, USB, DVD, Myši, Tiskárny, Vánoce, Klávesnice, Xbox One, Sluchátka, Logitech, Příslušenství, IKEA, Canon, MX Anywhere, Gamepad, Mechanický spínač, Moderní notebook, Gigabitový ethernet, Síťové úložiště, Funkční tlačítko, Cestovní myš

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů