Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené myši, tiskárny, sluchátka a drobnosti

  • Počítačové příslušenství může být dobrý dárek
  • Ceny jsou teď nízké a je z čeho vybírat
  • Prohlédněte si tipy na dobré tiskárny, klávesnice, myši, reproduktory, ale i praktické drobnosti

Příslušenství k počítači je dobrý dárek pod stromeček. Potěší, je praktické a leckdy stojí jen pár stovek. Některé kusy jsou už dražší, ale v předvánočním čase se je vyplatí koupit kvůli konkurenčnímu boji e-shopů a z toho vyplývajících slev.

Nechte se proto inspirovat našimi tipy na počítačové příslušenství, které máme sami vyzkoušené a nezdráháme se ho doporučit. Doporučíme tiskárny, klávesnice, myši, reproduktory, ale i praktické drobnosti.


1. Drobné praktické příslušenství

Jeden kabel pro všechno: 3v1 PCI-282

Cena: 300 Kč

Jednu stranu kabelu zapojíte do počítače nebo nabíječky a magnetické protikusy mohou zůstat v telefonu či tabletu. K dispozici je Lightning, microUSB a USB-C. Tohle řešení jednak nahradí tři kabely a zároveň usnadní připojování a sníží namáhání konektoru.

Klepněte pro větší obrázek

Chladicí podložka: Zalman ZM-NS1000

Cena: 390 Kč

Je levná, přitom robustní, tichá a naklápěcí v širokém rozsahu. Tahle aktivní podložka poslouží jako stojan pro notebooky až do velikosti 15,6" a při plné zátěži je dokáže účinně chladit a tím utišit. Napájí se pouze z USB.

Klepněte pro větší obrázek

Přepěťová ochrana: Belkin SurgeStrip

Cena: 450 Kč

Základní ochrana počítače a jiné elektroniky připojené do sítě před možným přepětím v síti. Dělá se v různých provedeních. Pro příklad jsme vybrali osvědčené provedení od Belkinu formou prodlužovací šňůry se čtyřmi zásuvkami. Má kvalitní provedení, kontrolky a vypínač.

Klepněte pro větší obrázek

Externí vypalovací DVD mechanika: LG GP57EB40

Cena: 600 Kč

Praktický doplněk k modernímu notebooku. Možnost vypálit si CD či DVD se stále občas hodí, přitom je však zbytečné mít kvůli občasnému použití mechaniku integrovanou v notebooku.

Klepněte pro větší obrázek

Batoh na notebook: XD Design Bobby

Cena: 2 500 Kč

Batohů a tašek na notebooky je nepřeberné množství. Ty od XD Design se však odlišují na první pohled. Vypadají skvěle, jsou kvalitně zpracované a prošpikované vychytávkami. Model Bobby je navíc odolný proti proříznutí a zvnějšku nemá žádné viditelné kapsy – máte-li strach ze zlodějů, je to ideální volba. Nabízí se v různých barvách a velikostech.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Microsoft, Vánoce, Tipy, IKEA, Samsung, USB, Tiskárny, Myši, Klávesnice, NAS, Xbox, Sluchátka, DVD, Xbox One, Logitech, Canon, Příslušenství, Standardní použití, Řadicí páka, Cestovní myš, Pedál, Herní vybavení, HyperX cloud II, Belkin, Základní sada

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

26 procesorů v důkladném testu

Zhodnotili jsme 18 bezdrátových reproduktorů

Jak fungují cash back služby?

Pohlídejte své děti na internetu