Tim Cook | Donald Trump

Donald Trump pobavil technologický svět. Šéfa Applu zcela vážně oslovil jménem „Tim Apple“

Donald Trump pobavil technologický svět. Šéfa Applu zcela vážně oslovil jménem „Tim Apple“

Americký prezident Donald Trump není v technologickém sektoru moc silný a dopouští se z pohledu technologických fanoušků vtipných přešlapů. Posledně překvapil požadavkem na výstavbu 6G sítí, které přitom ještě neexistují, a jen o pár dní později zkomolí jméno šéfa nejhodnotnější americké firmy. Tim Cook se podle něj jmenuje Tim Apple.

Tim Apple by byla vtipná přezdívka, kterou by Trump mohl šéfa Applu oslovit při neformální příležitosti. Americký prezident mu tak ovšem řekl ve středu v Bílém domě při setkání poradního orgánu pro americký pracovní trh, kde se řešil mimo jiné význam technologií ve vzdělávání. Pochopitelně se jedná o nezamýšlené přeřeknutí, ale vrcholný představitel státu na tiskové konferenci tímto vzbudí patřičnou pozornost. Bylo přitom zjevné, že si přeřeknutí ani neuvědomil.

Trump při prezentování výsledků porady před zapnutými kamerami děkuje Timu Cookovi, že Apple investuje v USA a že se v oblasti vzdělávání angažuje. Prezentace je naprosto formální. Minimálně alespoň do chvíle, než Trump se zcela vážným obličejem řekne „děkuji Timu Applovi“.

Jak Tim Cook, tak Ivanka Trumpová, kteří v tu chvíli sedí vedle něj, si zachovají poker face a záměnu jména neřeší. Jen Trumpová krátce uhne pohledem.

Trump má poměrně širokou historii komolení jmen, šéfa Amazonu například v minulosti nazval „Jeff Bozo“ a izraelského premiéra Benjamina Netanjahu „Betanjahu“. Už se mu i podařila podobná záměna jako u Tima Cooka, šéfa Lockheed Martin Marillyna Heswona nazval „Marillyn Lockheed“.

Dalo by se to tak vnímat jako typický Trumpův kolorit, podobný tomu když český prezident Miloš Zeman vypráví bonmoty. Jen ale pokud chce nutit Apple k větší spolupráci v USA, komolením jmen tomu asi moc nepřispěje.

Diskuze (23) Další článek: Pozor, heslo ji32k7au4a83 není ani trochu bezpečné. Teď se tím baví internet

Témata článku: Apple, USA, Tim Cook, Donald Trump, Miloš Zeman, Bílý dům, Technologický svět, Lockheed Martin