Donald Trump | Tim Cook

Donald Trump pobavil technologický svět. Šéfa Applu zcela vážně oslovil jménem „Tim Apple“

Donald Trump pobavil technologický svět. Šéfa Applu zcela vážně oslovil jménem „Tim Apple“

Americký prezident Donald Trump není v technologickém sektoru moc silný a dopouští se z pohledu technologických fanoušků vtipných přešlapů. Posledně překvapil požadavkem na výstavbu 6G sítí, které přitom ještě neexistují, a jen o pár dní později zkomolí jméno šéfa nejhodnotnější americké firmy. Tim Cook se podle něj jmenuje Tim Apple.

Tim Apple by byla vtipná přezdívka, kterou by Trump mohl šéfa Applu oslovit při neformální příležitosti. Americký prezident mu tak ovšem řekl ve středu v Bílém domě při setkání poradního orgánu pro americký pracovní trh, kde se řešil mimo jiné význam technologií ve vzdělávání. Pochopitelně se jedná o nezamýšlené přeřeknutí, ale vrcholný představitel státu na tiskové konferenci tímto vzbudí patřičnou pozornost. Bylo přitom zjevné, že si přeřeknutí ani neuvědomil.

Trump při prezentování výsledků porady před zapnutými kamerami děkuje Timu Cookovi, že Apple investuje v USA a že se v oblasti vzdělávání angažuje. Prezentace je naprosto formální. Minimálně alespoň do chvíle, než Trump se zcela vážným obličejem řekne „děkuji Timu Applovi“.

Jak Tim Cook, tak Ivanka Trumpová, kteří v tu chvíli sedí vedle něj, si zachovají poker face a záměnu jména neřeší. Jen Trumpová krátce uhne pohledem.

Trump má poměrně širokou historii komolení jmen, šéfa Amazonu například v minulosti nazval „Jeff Bozo“ a izraelského premiéra Benjamina Netanjahu „Betanjahu“. Už se mu i podařila podobná záměna jako u Tima Cooka, šéfa Lockheed Martin Marillyna Heswona nazval „Marillyn Lockheed“.

Dalo by se to tak vnímat jako typický Trumpův kolorit, podobný tomu když český prezident Miloš Zeman vypráví bonmoty. Jen ale pokud chce nutit Apple k větší spolupráci v USA, komolením jmen tomu asi moc nepřispěje.

Diskuze (23) Další článek: Pozor, heslo ji32k7au4a83 není ani trochu bezpečné. Teď se tím baví internet

Témata článku: Apple, USA, Donald Trump, Tim Cook, Miloš Zeman, Lockheed Martin, Technolog, Bílý dům, Technologický svět


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu