Doména EU pro evropské weby

Evropská unie plánuje tento týden schválit použití domény .eu pro evropské weby.
Evropská unie plánuje tento týden schválit použití domény .eu pro evropské weby. Evropa by tak měla začít sjednocovat své aktivity i na poli Internetu. Z hlediska národních domén se nic měnit nebude. I nadále půjdou registrovat domény pod národními top-level doménami. Jedná se více o politický signál, který má vyjádřit snahu o jednotné vystupování Evropy i na poli Internetu. Firmy a instituce s evropským významem tak budou vystupovat pod značkou eu. Po schválení domény .eu budou ještě šest týdnů probíhat konzultace zainteresovaných stran a pak bude žádost odeslána do ICAAN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), která registruje top-level domény.

Je pravdou, že současný velký počet národních domén není z hlediska byznysu příliš výhodný. Pokud chce evropská firma podnikat ve větším měřítku na Internetu, je pro ni takřka nutné vlastnictví domény něco.com, aby na to velký americký trh vůbec zareagoval. I našinec si velmi obtížně zapamatovává různé národní zkratky a musí v hlavě udržovat i taková národní specifika jako je třeba doména .co.uk u komerčních anglických firem. Zpočátku bude jistě doména eu používána hlavně pro organizační strukturu Evropského společenství, časem se zní ale jistě stane zastřešující místo pro celoevropské komerční aktivity.

Diskuze (6) Další článek: Jak na počítač?

Témata článku: Internet, Evropská unie, Doména, DOM, Národní doména, Dóm, Evropská firmaNejlepší herní notebooky i pracovní stroje pod stromeček. Nemusíte platit ranec, abyste si užili kvalitu

Nejlepší herní notebooky i pracovní stroje pod stromeček. Nemusíte platit ranec, abyste si užili kvalitu

Výborné notebooky najdete už kousek nad hranicí 20 tisíc, přičemž dražší stroje nabídnou nejen vyšší výkon, ale i lepší provedení. Hlavně si už můžete vybírat notebook přímo na míru konkrétním požadavkům.

Tomáš Holčík
Notebooky
Nový model PlayStationu 5 podle prvních testů není o nic horší než originál

Nový model PlayStationu 5 podle prvních testů není o nic horší než originál

Upravená verze konzole PlayStation 5 pomalu přichází do prodeje. Jak je na tom s chlazením, které si oproti originálu prošlo největší změnou?

Martin Nahodil
PS5Konzole
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux