Domácí pekárnička Acer CDRW 8432A

Nicméně i když se přepisovačky podobají jako vejce vejci, najdete na nich několik drobností, které jednotlivé kousky odlišují. Acer CDRW 8432A nevyniká žádnými rychlostními parametry, zato se pokouší oslovit něčím jiným.
Tento článek vyšel v časopise Computer 17/00 dne 7. 9. 2000

Rostislav Kocman: Při nákupu vypalovací nebo přepisovací mechaniky asi nebudete vědět, podle čeho vybírat. Budete-li se držet technických parametrů, zjistíte, že uvažované mechaniky podporují všechny možné formáty CD, že ke každé je vypalovací software zdarma a že mají téměř shodné rychlosti jak čtení, tak i zápisu a přepisu; zkrátka nakonec skončíte především u ceny.

Nicméně i když se přepisovačky podobají jako vejce vejci, najdete na nich několik drobností (mnohdy ale pořádně důležitých), které jednotlivé kousky odlišují. Acer CDRW 8432A nevyniká žádnými rychlostními parametry, zato se pokouší oslovit něčím jiným.

Stabilní vypalování

Když na své levné nebo i drahé vypalovačce pyšnící se obrovskými rychlostmi začnete vyhazovat každé druhé médium, protože se vypálilo či přepsalo špatně, pochopíte, proč je stabilita při zápisu důležitější než většina ostatních technických parametrů. Tuto přepisovací mechaniku od Aceru jsem měl v počítači krátce, ale žádný problém se stabilitou se nevyskytl. Pokud jde o rychlost čtení, hodnota 32 je dostatečná na téměř cokoliv, stejně jako čtyřrychlostní zápis CD-RW a osmirychlostní zápis CD-R.

Pohodlná obsluha

Protože přepisovačka pracovala bez problémů, mohl jsem se zabývat jejími detaily – např. ovládacími prvky na čelním panelu. Lze jimi pohodlně ovládat přehrávání hudebních cédéček, jak už to u mechanik se značkou Acer bývá, přičemž výstup přímo z mechaniky je na dobré úrovni. Samozřejmě nechybí ani možnost nouzově otevřít mechaniku (když je počítač vypnutý a vy máte médium uvnitř), podobně jako je tomu u notebooků.

Zásluhu na bezproblémovém chodu má jistě i software. Nebudu zastírat, že vypalovací software Adaptec Easy CD Creator je můj oblíbený a za uživatelsky pohodlný považuji také Adaptec Direct CD (pro zápis na CD-RW). Výtku bych ale měl k ovladači. Na počítači mám totiž Windows 2000, zatímco ovladač podporuje pouze klasická Windows NT. Zkoušel jsem instalovat mechaniku do dvou počítačů (doma i v práci), na nichž běží stejný operační systém, a zatímco jednou bylo vše v pořádku, v druhém případě nefungovala správně při pokusu o zápis na CD-RW. Problém byl zřejmě v hardwarové konfiguraci počítače.

Připravena i na nejhorší výpadky

Tato přepisovačka je přece jenom něčím unikátní; vyrovnávací pamětí pro zapisovaná data. Její kapacita je totiž úctyhodných 8 MB, což není zvykem. Daná velikost je dostatečná pro přibližně 6,5 sekundy u největší rychlosti vypalování a to už by mělo stačit i při větším zádrhelu při čtení zdrojových dat. Přepisovačka je proto vhodná pro zapisování dat čtených přímo ze síťových disků, kde občas dochází k drobným prodlevám, s nimiž si běžné vypalovačky neporadí.

Chcete-li radu, asi vás zklamu – neznám totiž přesně vaše nároky. Sami musíte vědět nejlépe, co na přepisovačce upřednostňujete. Ale jestliže jste nároční především na stabilitu a pohodlnou práci s přepisovačkou, nemusíte se bát, že se koupí této přepisovačky rozhodnete špatně.

přepisovací mechanika CD-RW
Acer CDRW 8432A
Zdroj: Acer, Praha
Telefon: (02) 61 34 14 05
Cena: 10 858 Kč vč. DPH
Záruka: 1 rok
Parametry: čtení 32×, zapisování CD-R 8×, zapisování CD-RW 4×, buffer 8 MB, přiložený software Adaptec Easy CD Creator, Adaptec Direct CD
Plusy a minusy
+ vysoká stabilita při zápisu
+ ovládací prvky na předním panelu
- nepodporuje média o velikosti 80 minut
- problémy s Windows 2000

Právě vyšlo
nové číslo
časopisu Computer.
Diskuze (5) Další článek: EPSON PhotoPC 3000Z - Obrazová kvalita, referenční snímky

Témata článku: Software, Windows, Acer, Direct X, Čtení, Direct, CD-R, Dostatečná rychlost, Creator, Technický parametr, Easy, Dobrá obsluha, Zápis, Pohodlná práce, Vysoká stabilita


Určitě si přečtěte

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 28

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

** Nový MacBook Air opravuje nejzásadnější chyby dosavadní verze ** Dostal lepší klávesnici, výkonnější procesor a 256GB SSD ** Apple navíc snížil ceny

Martin Miksa | 53

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

** Sony zveřejnilo podrobnosti k PlayStationu 5 ** Poprvé jsou k dispozici technické detaily ** Sony se hodně zaměřilo na rychlost SSD

Karel Javůrek | 31

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 72

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 326


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X