Domácí kino přes počítač a velice levně

Creative Labs uvádí na náš trh dva klíčové produkty s jejichž pomocí přetvoříte váš stávající počítač do plnohodnotného systému s DVD a dekodérem Dolby AC-3 Digital.
Creative Labs uvádí na náš trh dva klíčové produkty s jejichž pomocí přetvoříte váš stávající počítač do plnohodnotného systému s DVD a dekodérem Dolby AC-3 Digital.

Do prodeje totiž vstupuje nová verze rozšiřujícího balíku PC-DVD Encore 5X, který obsahuje dekodérovou kartu pro zobrazování DVD videa a pětirychlostní DVD-ROM mechaniku. Tento balík navazuje na předchozí PC-DVD Encore Dxr2 a obsahuje stejně kvalitní dekódování MPEG2 videa, novinkou je pětirychlostní mechanika DVD-ROM v základní ceně. Karta tedy umí simultánní připojení k počítači a televizoru přes kompozitní nebo S-video výstupy. Maximální rozlišení obrazu je 1280x1024 bodů a i v tomto rozlišení zvládá dvojnásobné skenování 60 snímků za sekundu.

Novinkou je ale reproduktorový systém Desktop Theatre 5.1. Pro něj již existovaly dříve konektory na kartách, k dispozici ale nebyl. Jedná se integrovaný dekodér prostorového zvuku Dolby AC-3 Digital se zesilovačem, pěti satelitními reproduktory a subwooferem. Tento systém je při tom, co nabízí, unikátní zejména svou cenou, která je pro koncového uživatele stanovena na 8 375 Kč, tedy zlomek ceny hi-fi dekodérů, zesilovačů a reproduktorů. PC-DVD Encore 5X pak stojí 8 845 Kč. Pokud si tedy pořídíte oba tyto dva produkty v celkové ceně běžného DVD-video přehrávače, získáte plnohodnotný systém domácího kina včetně AC-3 dekodéru a všech reproduktorů.

Živě komentuje: Na tento okamžik jsem skutečně dlouho čekal. Doposud totiž byly DVD kity pro písíčka hodně limitovány omezením na počítač, zvuk jste měli jen stereo, a to u DVD zamrzí. Současně mnozí nechtějí prodražovat svůj systém domácího kina nákladnými, byť kvalitními zesilovači a dekodéry. Desktop Theatre nabízí plnohodnotný prostorový zvuk za zlomek ceny, co se týče kvality zvuku, to budeme muset posoudit, až si repráčky poslechneme v redakci. Rovněž tak bude důležité, jestli budou reproduktory připojitelné k normálnímu spotřebitelskému DVD přehrávači jako Dolby AC-3 Digital dekodér a nebude tak nutné mít zapnutý počítač.

Váš názor Další článek: SmartSuite R10: Lotus boj nevzdává

Témata článku: Video, Zesilovače, Domácí kina, Klíčový snímek, Celkový obraz, Kino, Satelitní karty, Reproduktorový systém, Rozšiřující konektor, Domácí kino, Prostorový zvuk, Satelitní snímek

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů