Dolujeme ikony zdarma

Dnes se podíváme na to, jak ze souborů „vytáhnout“ ikony, které bychom třeba rádi použili ke zvýraznění jiných zástupců nebo souborů. Program nese poměrně jasný název Icon Explorer a my se na něj podíváme trochu blíže.

Klepněte pro větší obrázekObčas se stane, že narazíte na program nebo prostě na soubor, který je označen nějakou pěknou ikonou a vy si řeknete, že by bylo pěkné si tak označit i jiný soubor i po deinstalaci oné aplikace. Ale co dělat, pokud není ikona právě ve svém standardním formátu ICO? Pak byste měli sáhnout po tomto poměrně jednoduchém prográmku od Marca Carringtona a Andrea Mee, který umí tuto záležitost vyřešit.

Funguje tak, že prohlédne všechny soubory exe a dll a pokud obsahují nějaké ikony, tak je svému uživateli nabídne k exportu. Umí ikony exportovat do souborů ICO a BMP, umí je prohlížet jako ikony a jako bitmapy o velikosti obvyklých 32x32 pixelů.

Uživatel si také může blíže specifikovat cestu, na které budou soubory prohlíženy a také si vybrat, zda má program prohlížet soubory skryté, systémové nebo soubory pouze ke čtení. Pokud si myslíte, že byste tento jednoduchý freewarový program využili, neváhejte a stáhněte si ho. Nutno podotknout, že budete stahovat soubor o velikosti nějakých 396 kB. Stránky autorů jsou občas mimo provoz, proto v případě jejich nefunkčnosti vyzkoušejte www.download.com, nebo www.tucows.com.

Diskuze (11) Další článek: Trampoty s expozicí

Témata článku: Software, Jednoduchá cesta, Dol, Marco


Určitě si přečtěte

Windows 10 vylepšují správu aktualizací ovladačů hardwarových komponent počítače
Karel Kilián
OvladačeWindows UpdateWindows 10
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 122

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní