Dokonáno jest – America Online koupila Netscape

America Online souhlasila s tím, že koupí firmu Netscape za přibližně 4,2 miliardy dolarů. V platnost tak vstoupí největší transakce v dějinách Internetu.
America Online souhlasila s tím, že koupí firmu Netscape za přibližně 4,2 miliardy dolarů. V platnost tak vstoupí největší transakce v dějinách Internetu.

Platí podmínky, které jsme uveřejnili v předcházejícím článku, každý akcionář Netscape získá za svou akcii 0,45 akci AOL. Navíc také AOL oznámila, že dosáhla konečné dohody s firmou SUN na období tří let týkající se vývoje a prodeje softwarového a hardwarového vybavení pro elektronickou komerci. Součástí dohody je také to, že se firma Sun stane hlavním dodavatelem počítačového vybavení Americy Online, protože AOL souhlasila, že pořídí hardware a služby za 500 miliónů dolarů v koncových cenách pro použití vlastní a svých partnerů v elektronické komerci. Zpětně AOL získá v průběhu dalších tří let více než 350 miliónů dolarů od Sunu za licence, marketing a inzerci, plus další příjmy.

AOL sdělila, že prezident Netscape Jim Barksdale se po ukončení smlouvy stane členem ředitelů v AOL. Oficiální zpráva neříká, jaký bude osud dalších zaměstnanců firmy Netscape a jestli se nebude propouštět. Celá transakce bude ukončena příští rok na jaře.

Váš názor Další článek: Opravené ICQ 99 build 1620

Témata článku: Hardware, USA, Akvizice, Dok, Milión dolarů, Netscape, America Online, Stan, Největší transakce, Použitý hardware

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů