Apple | Čipy | MacBook

Dokonáno. Apple se v nových MacBoocích definitivně zbavil Intelu

Apple už dokončuje kompletní přechod všech zařízení na vlastní čipy na bázi instrukční sady Arm a zbavuje se tak procesorů od Intelu. V zařízeních se však nenachází pouze samotné procesory od Intelu, ale i další menší komponenty, které dodával Intel. Jak si ale všiml uživatel SkyJuice díky rozborce nového MacBooku s čipem M2 od iFixit, i to ale končí.

Apple totiž v nových MacBoocích s čipy M2 nahradil poslední součástku od Intelu – řadič pro USB4 a Thunderbolt s propustností až 40 Gb/s. Doposud Apple používal čipy Intel JHL8040R, ty už ale na základní desce nových MacBooků nenajdete. Místo nich Apple začal používat neznámé čipy nejspíše s vlastním designem s označením U09PY3, které zajišťují stejnou funkčnost.

Zajímavostí je, že se těmto řadičům vyhýbá i AMD v rámci vlastních notebooků na bázi čipů Rembrandt. Místo nich používá řadiče KB8001 od společnosti Kandou.


Nejoblíbenější MacBooky z roku 2022

Apple MacBook Air MLY33CZ/A Apple MacBook Air MLY33CZ/A
nabízí 37 obchodů za ceny od 25 926 Kč
Porovnat ceny
Apple MacBook Air MLY13CZ/A Apple MacBook Air MLY13CZ/A
nabízí 43 obchodů za ceny od 24 989 Kč
Porovnat ceny
Apple MacBook Air MLXW3CZ/A Apple MacBook Air MLXW3CZ/A
nabízí 45 obchodů za ceny od 25 926 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené MacBooky


Diskuze (19) Další článek: Tesla srazila motorkáře. Za posledních šest let je to už 38. smrtelná nehoda „pokročilých asistentů“

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,