Grafické karty | Nvidia | GeForce RTX 3000

Dodávky GeForce RTX 3070 stále váznou. Situace s nedostupností se bude zřejmě opakovat

Oproti původním plánům Nvidia posunula datum odstartování prodeje grafické karty GeForce RTX 3070 s architekturou Ampere až na 29. října. Jedním z důvodů měla být delší příprava a čas na výrobu dostatečného počtu kusů tak, aby se neopakovalo fiasko s GeForce RTX 3080 a 3090, které jsou stále více méně nedostupné.

Jak to ale podle zveřejněných čísel dánského e-shopu Proshop vypadá, situace se bude asi opět opakovat. O GeForce RTX 3070 bude dle očekávání ještě větší zájem, protože poskytuje výkon srovnatelný s GeForce RTX 2080 Ti za cenu pouhých 13 490 korun.

Zmíněný e-shop si už v předstihu objednal 4 280 kusů GeForce RTX 3070, a to od různých výrobců (Asus, MSI, Gigabyte, Inno3D) a objednávky rozložil i napříč různými modely. I když k odstartování prodejů zbývá už jen 10 dní, skrze distribuční kanály do této doby dostal teprve 106 kusů a 185 jich je na cestě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Podorbná čísla k objedávkám a dodaným kusům karet GeForce RTX 3000 u e-shopu Proshop

Zatím to tedy vypadá, že v nejlepším případě bude mít na konci měsíce přibližně desetinu objednaných kusů. Karet GeForce RTX 3070 tak bude nejspíše opět nedostatek a tato situace se bude opakovat pravděpodobně na všech trzích, podobně jako u vyšších modelů.

Uvidíme, co s poptávkou udělá představení nových grafických karet řady Radeon RX 6000 od AMD, které proběhne o den dříve - 28. října. Dostupnost se očekává v průběhu listopadu, přičemž výkon u vyššího modelu by se měl pohybovat kolem výkonu GeForce RTX 3080.

Představení grafických karet GeForce RTX 3000

Diskuze (2) Další článek: Apple u čipů A14 Bionic poprvé použil 5nm technologii výroby. První testy odhalují, jaký skok to znamená ve výkonu

Témata článku: AMD, Grafické karty, Nvidia, Asus, E-shopy, Statistiky, GeForce RTX 3000, Ampere, DOD, Kus, Model, GeForce RT, Situace, Radeon, E-shop, Odstartování, Dostupnost, Grafická karta, GeForce, Vysoký model, Bude, Grafické karty na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

10 důvodů, proč přejít z iPhonu na Android. Přesvědčí vás tento seznam o změně mobilní platformy?

** Google se snaží přesvědčit uživatele iOS o přechodu na Android ** Vytyčil deset největších důvodů pro změnu platformy ** Nám to však příliš nestačí, spokojíte se s hlavními důvody alespoň vy?

Martin Chroust
GoogleiOSAndroid