Doctor´s HTML EDITOR 3.0 - český nevizuální editor

Podobných zahraničních editorů existuje celá řada, ale kvalitní český freewarový HTML editor naleznete jen těžko. Pro mnoho tvůrců webových stránek může být právě české prostředí argumentem, proč si vybrat právě tento produkt.
Podobných zahraničních editorů existuje celá řada, ale kvalitní český freewarový HTML editor naleznete jen těžko. Pro mnoho tvůrců webových stránek může být právě české prostředí argumentem, proč si vybrat právě Doctor´s HTML EDITOR 3.0.

Vzhled programu je tradiční, o něco chudší než u známějšího českého HTML editoru EasyPad. HTML zapisujete do "záložkových" dokumentů (v horní části se vám zobrazují jednotlivé stránky v záložkách a u každé stránky máte k dispozici v dolní části záložky Zdrojový kód a Náhled). Pokud si chcete otevřít více stránek, uspořádají se vám do záložek, a tak budete mít i lepší přístup pro případné doplňování. Pokud chcete změnit vzhled programu, můžete měnit uspořádání kliknutím na menu Okno na dlaždice, kaskády podobně jako u Windows 3.x. Možností, které vám program nabídne k usnadnění tvorby vaší webové stránky, je velké množství.

Zajímavou a užitečnou funkcí je "Definice automatického vkládání", kde si můžete nadefinovat vaši zkratku a po zadání se vámi nadefinovaný HTML kód zobrazí místo této zkratky. V menu HTML máte možnost jednoduše vložit do stránky některý z nadefinovaných tagů, dále můžete vkládat speciální znaky, obrázky (samozřejmostí je i okno výběru obrázku i s náhledem), parametry dokumentu - poměrně důležitá funkce; po jejím spuštění se vám zobrazí samostatné okno s možností nadefinovat například pozadí, text, titulek, popis, atd. a po vyplnění vám program vygeneruje požadovaný HTML kód. Program nabízí i tvorbu plug-inů. Ukázkový plug-in pro vložení tabulky si můžete stáhnout zde. Program přináší i některé potřebné funkce: převod mezi číselnými soustavami (decimální, hexadecimální, binární a římská) a převod do jiné znakové sady (sadu musíte nainstalovat z adresáře Encs, který je přiložen k programu; po nainstalování budete moci převádět mezi: ASCII, Bratři Kameničtí, ISO Latin 1, ISO Latin 2, PC Latin 2 a Windows-1250) - tuto akci naleznete v menu Okno pod názvem "České kódování". Samozřejmostí je i nastavení prohlížeče pro náhled editovaného dokumentu. Doctor´s HTML EDITOR je určen pouze znalcům HTML kódu. Pokud nepožadujete po HTML editoru maximum, vyhovuje vám české prostředí a velikost programu, je Doctor´s HTML EDITOR správnou volbou.

Velikost instalačního souboru 650 kB. Systémové požadavky Win95/98/NT. Program je distribuován jako freeware.

Diskuze (2) Další článek: Vzorečky v 3D Studiu

Témata článku: Windows, Download, Editor, HTML Editor, Důležitá funkce, DOC, HTML, Plug


Určitě si přečtěte

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 30

David Polesný
Monitory
Vyšel Windows 10 October 2020 Update. Poradíme, jak je stáhnout a co je nového
Vladislav Kluska
October 2020 UpdateWindows 10
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5