Sociální sítě | Elon Musk | Twitter

Dočista se zbláznil, nebo mu hackli účet? Elon Musk prodává své nemovitosti kvůli svobodě

Zakladatel a generální ředitel Tesly a SpaceX Elon Musk aktivně komunikuje prostřednictvím sociální sítě Twitter. Už několikrát ale překvapil svými příspěvky – například v pátek se na jeho profilu objevila věta „Cena akcií Tesly je příliš vysoká“, na což trh prakticky okamžitě reagoval jejich propadem o 10 %.

Tím ale série poněkud podivných tweetů, vyjadřujících především frustraci ze zavedených opatření proti koronaviru, neskončila. V následujících příspěvcích se Musk například dožadoval navrácení svobody všem lidem, citoval slova americké hymny a korunu všemu nasadil hláškou „Prodávám téměř všechny fyzické věci. Nebudu vlastnit žádný dům.“

Zbláznil se, nebo mu hackli účet?

Zvláštní příspěvky, publikované poměrně záhy po sobě, vyvolaly otázku, zda je opravdu píše Elon Musk. Ve hře byla i možnost, že se jeho účtu zmocnil hacker, který nyní publikuje pod jeho jménem. Když se novináři e-mailem Muska zeptali, zda mu někdo hacknul účet, nebo jestli si dělá legraci, odpověděl jim prostě „Ne.“ Na otázku, proč prodává majetek se dočkali odpovědi, že kvůli svobodě.

Server The Next Web tento týden potvrdil, že přinejmenším dva Muskovy domy v Kalifornii jsou skutečně aktuálně na prodej. Objevily se totiž v nabídce na webových stránkách realitní společnosti Zillow, kde si jich všiml zpravodaj CNBC Sam Shead.

Klepněte pro větší obrázek

Na prodej je například rodinný dům v Los Angeles, ve kterém původně bydlel hollywoodský herec Gene Wilder, představitel Willyho Wonky ve filmovém muzikálu Pan Wonka a jeho čokoládovna. Prodejní cena je 9,5 milionů dolarů, v přepočtu asi 236 milionů korun, a Musk si klade podmínku, že nový majitel nesmí nemovitost s podlahovou plochou 256 m2 zbourat. Tento dům Musk koupil v roce 2013 za 6,75 milionů dolarů a údajně ho používal jako soukromou školu pro své děti.

Vila s pěti garážemi

Druhou prodávanou nemovitostí je vila Lower Bel Air Estate, situovaná na soukromém pahorku s výhledem na město a oceán. Ta je nabízena za částku 30 milionů dolarů, v přepočtu asi 744 milionů korun. Budova byla postavena v roce 1990 a později rozsáhle rekonstruována.

Klepněte pro větší obrázek 
Nabídka Muskova domu na realitním webu Zillow

Její součástí je například dvoupodlažní knihovna, divadlo, tenisový kurt, vinný sklípek, posilovna, bazén či garáž pro pět aut. Musk koupil tuto nemovitost v roce 2012 za 17 milionů dolarů, takže pokud se mu ji povede prodat, vydělá celkem zajímavou sumu.

Oba inzeráty působí věrohodně, nicméně stále existuje špetka pochybností, zda se skutečně jedná o aktivitu Elona Muska. Jistá podezření vyvolává například nevalná kvalita prvního snímku u bývalého domu Geneho Wildera. Novináři se sice snažili pravost inzerátů potvrdit, avšak přinejmenším zatím se nedočkali žádné odpovědi.

I kdyby se potvrdilo, že obě nemovitosti skutečně prodává Elon Musk, neznamenalo by to, že zůstane bez střechy nad hlavou. Údajně vlastní ještě několik dalších domů v celkové hodnotě vyšší než 100 milionů dolarů, tj. za téměř 2,5 miliardy korun.

Diskuze (27) Další článek: Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Témata článku: SpaceX, Sociální sítě, Tesla Motors, Elon Musk, Twitter, Los Angeles, Svoboda, Posilovna, CNBC, Tesla, Nemovitost, The Next Web, Kalifornie, Milión dolarů, Příspěvek, Účet, Dům


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 148

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 95

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek | 21

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 42


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu